Lidhu me ne

Radar

Topalli: Basha ka punuar prej kohësh për përjashtimin e Sali Berishës, e dëshironte më shumë se çdo gjë tjetër

Topalli: Basha ka punuar prej kohësh për përjashtimin e Sali

Jozefina Topalli, ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike, njëherësh ish-kryetarja e Kuvendit ka deklaruar se kreu i PD Lulzim Basha ka punuar për përjashtimin e Sali Berishës.

“Nuk është i vështirë, është vendimi që e dëshironte më shumë se asgjë tjetër dhe prej kohësh punonte për atë”, tha Topalli në Euronews Albania.

Sipas Topallit, vendimi i Bashës është “irracional për nga pikëpamja politike” dhe e krahason me vendimet që merr lideri i Koresë së Veriut.

Ajo thotë se nisur nga rrjedhja e ngjarjeve, Basha ka dhënë dakordësinë për të gjitha zhvillimet që çuan në përjashtimin e Berishës.

E pyetur se si do të vepronte ajo po të ishte kryetare e PD, Topalli u përgjigj duke thënë se do të kishte dhënë dorëheqjen.

Kurrë nuk do të kisha marrë një vendim të paligjshëm. Isha tërheq, kisha shkuar në shtëpinë time”, deklaroi ish-deputetja e PD.

Me teper

Stil4 minuta më herët

Sapo kam mbushur 40 vjeç. Ja 8 leksionet e jetës, që do të doja t’i kisha mësuar 10 vjet më parë

Nga Jason Stahl Kur po i afrohesha të 30-ve, bashkë me shefin tim në punë,patëm disa dreka epike ku biseduam...

Stil9 minuta më herët

Eni Koçi befason: Kam humbur 9 kilogramë, por jam sërish në dietë

Eni Koçi është shumë aktive në rrjetin e saj social Instagram, ku herë pas here ndan detaje nga jeta private....

Stil11 minuta më herët

Fustan i ngushtë, cizme, pallto deri në fund të këmbëve: Si u vesh Rita Ora në ditëlindjen e së motrës!

Fustan i puthitur pas trupit me një imitim të lëkurës së gjarprit, por në ngjyra gri; cizme të zeza deri...

Radar24 minuta më herët

Aktori Alec Baldwin vret aksidentalisht gjatë xhirimeve, kinematografen, plagos regjisorin

Santa Fe, New Mexico -Kinematografja Halyna Hutchins u transportua me helikopter në një spital, ku vdiq, ndërsa një person i dytë,...

Radar9 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil10 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar10 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar10 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Gatime16 orë më herët

10 ushqimet kryesore të vjeshtës për një shëndet të mirë

Me ardhjen e vjeshtës, organizmi përballet me një ndryshim të rëndësishëm të stinës, në fakt ai kalon nga klima e...

Sport16 orë më herët

200 gola në 194 ndeshje, a e meriton Lewandowski “Topin e Artë”?

Robert Lewandowski për “Top të Artë”. Pas një viti ku meritonte që të fitonte trofeun, por që nuk ja dhanë...

Facebook