Lidhu me ne

Stil

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

"La Casa De Papel" publikon fjalimin e lamtumirës së

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në volumin e dytë të sezonit të 5-të, që është dhe sezoni final.

5 pjesë të tjera na presin me datën 3 dhjetor dhe pas vdekjes së personazhit kryesor, Tokyo-s, që është dhe narratorja e gjithë serialit që prej pjesës së parë të sezonit 1, fansat janë ndjerë të zhgënjyer, por pikërisht këtu nis aksioni dhe momenti i ndarjes së personazheve me njëri-tjetrin, por edhe me publikun.

Para dy ditësh, u publikua një monolog i Tokyo-s, i cili duket edhe si një fjalim lamtumirë dhe një fjalim nxitës për të dashurit e saj të zemrës që ka lënë pas, për të dashurin Rio dhe gjithë skuadrën, por që kujton edhe ata që ndërruan jetë gjatë të gjitha sezoneve.

“Rio… Rio im”- i drejtohet Tokyo të dashurit të saj, i cili po vuan vdekjen e saj.

Në fund, Tokyo e mbyll narratimin teksa thotë:

“Ari na bashkoi neve njëherë, dhe nuk do të na ndajë kurrë më sërish, çfarëdo që të ndodhe . Sepse sa herë na ndajnë, ne kthehemi edhe më të fortë. Sepse, mos e harroni kurrë, jemi bashkë dhe do të jemi: Rezistenca.”

“Deri sa vdekja të na bashkojë.”

Me teper

Stil7 minuta më herët

Sapo kam mbushur 40 vjeç. Ja 8 leksionet e jetës, që do të doja t’i kisha mësuar 10 vjet më parë

Nga Jason Stahl Kur po i afrohesha të 30-ve, bashkë me shefin tim në punë,patëm disa dreka epike ku biseduam...

Stil12 minuta më herët

Eni Koçi befason: Kam humbur 9 kilogramë, por jam sërish në dietë

Eni Koçi është shumë aktive në rrjetin e saj social Instagram, ku herë pas here ndan detaje nga jeta private....

Stil14 minuta më herët

Fustan i ngushtë, cizme, pallto deri në fund të këmbëve: Si u vesh Rita Ora në ditëlindjen e së motrës!

Fustan i puthitur pas trupit me një imitim të lëkurës së gjarprit, por në ngjyra gri; cizme të zeza deri...

Radar27 minuta më herët

Aktori Alec Baldwin vret aksidentalisht gjatë xhirimeve, kinematografen, plagos regjisorin

Santa Fe, New Mexico -Kinematografja Halyna Hutchins u transportua me helikopter në një spital, ku vdiq, ndërsa një person i dytë,...

Radar9 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil10 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar10 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar10 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Gatime16 orë më herët

10 ushqimet kryesore të vjeshtës për një shëndet të mirë

Me ardhjen e vjeshtës, organizmi përballet me një ndryshim të rëndësishëm të stinës, në fakt ai kalon nga klima e...

Sport16 orë më herët

200 gola në 194 ndeshje, a e meriton Lewandowski “Topin e Artë”?

Robert Lewandowski për “Top të Artë”. Pas një viti ku meritonte që të fitonte trofeun, por që nuk ja dhanë...

Facebook