Lidhu me ne

Temporal

Arjan Çani tregon hallin e madh që kanë pasanikët e Rolling Hills

Tre javë pas denoncimit të parë, gazetari Arian Çani, ka bërë një tjetër denoncim për atë që ndodh në rezidencën luksoze në Rolling Hills.

Ai shkruan në faqen ‘Zonë e Lirë’ në Facebook se kjo rëzidencë është kthyer prej disa muajsh në makth për shkak të zhurmës që bëjnë ditë e natë disa qen.

Çani thekson se kafshët mbahen të lidhura me zinxhirë e lehin me forcë ndërkohë që deri më sot askush nuk ka guxuar të ndërhyjë për të zgjidhur çështjen duke pyetur nga vjen gjithë kjo frikë për të ndërhyrë.

Në fund Çani shton se alarmi ka shkuar në instancat më të larta të shtetit. Herën e parë ai përmendi si pronat të qenve deputetin e PS-së, pronari e ‘Palmanova resort’, Laert Duraj.

“Rolling Hill ose Rezidenca luksoze e ‘te fortëve’

Me dhjetra ambasadore me familjet e tyre por dhe biznesmene te njohur ne vend banojne ne rezidencen luksoze Rolling Hill ne kodrat e Petreles. Por prej muajsh tashme, kjo rezidence, eshte kthyer ne nje makth te vertete. Shkaku? Zhurma e tmerrshme ne cdo ore te dites dhe te nates e disa qenve shume te rrezikshem dhe trupmedhenj qe po le pa gjume me dhjetra banore. Pronaret e tyre i mbajne te lidhur me zinxhire ne hyrje te oborreve te tyre. Qente e pafajshem ulerijne me dhimbje. Askush deri me sot, as kryetari i asamblese se banoreve, as administrata qe merr parate per te garantuar qetesine dhe sigurine ne rezidence por as pronari i madh i cili e ka ndertuar kete rezidence, nuk guxojne te nderhyjne per te normalizuar kete situate. Perse? Cilat jane arsyet e kesaj frike? Nga kush kane frike? Kush jane ne fakt pronaret e ketyre qenve te shkrete por qe po cmendin gjithe Rolling Hillin? Alarmi ka shkuar deri ne instancat me te larta te shtetit.

P.S. Kujdes! Per te gjithe kuriozet qe e shkelin here pas here kete rezidence si dhe per gjithe klientet potenciale qe duan te investojne aty.” – shkruan Çani.

Me teper

Radar9 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar9 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil9 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil9 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar9 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar9 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil9 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook