Lidhu me ne

Aktualitet

Jul Deda: Firmat për Kuvendin janë mbledhur, kërcënimet nga ‘ushtarët’ e Lulit janë nul

Nga Julian Deda

Flitet se disa rrembythje rreth e rrotull Lulit po i bejne presion demokrateve ne emer te tij.

U thone te mos firmosin formularin duke i kercenuar se do t’i padisin si anti-amerikane.E para, firmat jane mbledhur tashme dhe jane jashtezakonisht shume (kush do ti bashkohet firmetareve te tjere, bujrum), prandaj mos e ja nxini akoma me shume fytyren kryetarit tuaj ne keto dite te fundit te qendrimit te tij me vule ne dore.

E dyta, kujdes kur i kercenoni se ata do ju mbajne mend mire.E treta, e vetmja menyre per ta shpetuar PD-ne eshte foltorja e Doktorit me demokratet, vetem aty nuk te perjashton njeri. Vetem aty mund te thuash çfare te duash, si te duash dhe kur te duash.

Aty jane 95% e demokrateve, (5%-shi do i bashkohet pas ikjes se LB) te bashkuar dhe te lire. Nepermjet asaj foltore do ja dalim te rikthejme institucionin e votes. Foltorja po e fut Partine Demokratike edhe njehere ne histori, tamam aty ku e meriton.

P.s. Edhe diçka te fundit. Nese ju vijne kercenime te tilla ne inbox apo me sms, mi dergoni se do ti bej publike me emer e me mbiemer….!

Vazhdo leximin

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil11 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar11 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar11 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook