Lidhu me ne

Aktualitet

Berisha: Basha dorëzoi sovranitetin e PD, kryetar i marrë peng. Njeriu i disfatave

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha nga Foltorja e Dibrës se Lulzim Basha me vendimin që mori duke më përjashtuar nga Grupi Parlamentar dorëzoi sovranitetin e Partisë Demokratike.

Berisha tha se ai mori një vendim duke asgjesuar pluralizmit, duke mos pyetur dhe mos respektuar as forumet dhe as statutin e Partisë Demokratike.

Ish-Kryeministri deklaroi se nuk i ka kërkuar asnjë ndihmë Lulzim Bashës lidhur me shpalljen non grata, ndërsa shtoi se çështjen e kishte çuar në Gjykatën e parisit pvr të mbrojtur dinjitetin e tij dhe të shqiptarëve.

“Ne duhet të bashkohemi, nuk kemi asnjë problem me ata që mendojnë ndryshe nga ne. Ne bashkohemi te vota, PD ka humbur shpirtin e saj, votën e lirë. Lidershipi i saj ka humbur besimin masiv të anëtarëve të saj. I ftoj të vijnë këtu ata që nuk kanë ardhur këtu, ne nuk do të largojmë njeri, por do të respektojmë parimet, forumet dhe statutin. Ne jemi forcë konservatore, ne besojmë te familjet tona, te vokacioni perëndimor”, tha Berisha.

Ai tha se Lulzim Basha, si një kryetar i marrë peng, nuk mund të marrë vendime në emrin tonë.

“Mbi Lulzim Bashën rëndojnë 4 disfata. Miqtë e mi, ju mund ta doni ose jo Sali Berishën, por ju mendohuni, a mund ti shprehet besimi një njeriu që kalon nga humbja në humbje? Çfarë jemi ne që të kreditojmë një njeri që arkivon 4 humbje rrjesht”, tha Berisha.

Ish-Kryeministri tha se Baton Haxhiu është kthyer në avokat të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.

“Është i dokumentuar si bashkëpunëtori i numrit 1 të shërbime sekreteve serbe. Si mund të jetë avokat i dy kundërshtarëve Baton Stanishiqi”, tha Berisha.

Vazhdo leximin

Me teper

Radar11 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar11 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil11 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil11 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar11 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar11 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook