Lidhu me ne

Temporal

Berisha për Ramën: E ka shndërruar Tiranën në megafon kryesor të luftës së ftohtë kundër Prishtinës me urdhër të Beogradit

Serbian Government Doubles Down on Ethnic Slurs against Albanians after  Call for Unification of Balkan Serbs - Exit - Explaining Albania

Një pjesë të ”Foltores” së tij me demokratët e Peshkopisë, ish-kryeministri Sali Berisha e rezervoi për të përsëritur akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama për lidhje me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç në dëm të Kosovës dhe shqiptarëve. Për të Rama është armik i betuar i qenies sonë kombëtare dhe se e ka shndërruar Tiranën në megafon kryesor të luftës së ftohtë kundër Prishtinës me urdhër të Beogradit.

“Rama u lidh në mënyrë prej vasali me Vuçiç dhe në vend të nismave europiane, nismës së Berlinit, ndërmori nismat e Serbisë së madhe dhe Vuçiç. U angazhua në projektin e ndarjes së Kosovës, në kundërshtim me interesat kombëtare kundër shqiptarëve.

Armik i betuar i qenies sonë kombëtare ka shndërruar Tiranën në megafon kryesor të luftës së ftohtë kundër Prishtinës dhe këto të gjitha me urdhër të Beogradit. Nuk jemi kundër fqinjëve por nuk jemi kurrë që Shqipëria të bëhet vasal i Vuçiç.

Vuçiç është po aq kriminel sa Millosheviçi. Një njeri që nuk njeh gjenocidin e serbëve një njeri që mohon maskarën e Raçakut dhe të tjera dhe së bashku me të këtë iso mban edhe Rama. Refuzon rezolutën për gjenocidin.

Ne duhet të insistojmë që Beogradi të njohë gjenocidin se ai është i gatshëm të kryesë sërish gjenocide nëse nuk merr përsipër përgjegjësinë për ato që ka kryer” .

Vazhdo leximin

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook