Lidhu me ne

Temporal

Ditëlindja e Tanit të Top-it, Lori Hoxha dedikim prekës për të atin: E jotja.. përgjithmonë!

Ditëlindja e Tanit të Top-it, Lori Hoxha dedikim prekës për

“Top Channel” e kujton 16 tetorin si një ditë të shënuar. Themeluesi i medias më të madhe në vend, Dritan Hoxha ka ditëlindjen pikërisht në këtë datë.

Prej 14 vitesh familja dhe stafi i Top Media, e feston ditëlindjen e tij pa praninë e Tanit, të cilin një aksident tragjik i mori jetën në vitin 2018.

Në ditën e lindjes, vajza e tij e madhe Lori Hoxha, i ka kushtuar të atit një letër të ndjerë duke i uruar ditëlindjen dhe njëherazi duke i treguar pak nga momentet të cilat Tani nuk arriti dot t’i jetonte me të dashurit.

LETRA  E PLOTË:

Teksa shkruaj kam perballe pamjen me te bukur ne bote; nje nga ato qe kerkoje me ngulm ti gjithe vitin sepse po te ndjeje pak ftohte futeshe direkt ne makinen tende dhe ferkoje duart. Kam perballe Itanin qe eshte rimisherimi jot; po aq i gjate, i bukur, kokforte dhe me ate humorin e bezdisshem qe te vinte ne siklet perpara tavolines po ti prape qeshje se ishte me vend. Nga ana tjeter eshte Sara qe po ndjek Oman dhe London; njeri do te luaj ping pong dhe tjetri me thote qe qenkam bere pak kacurrelse sot.

Dy njerez komplet te ndryshem, qe i imagjinoj ne shpinen tende teksa i tregon boten tende dhe i thua “jo ate”, se e ndaje shume mire te drejten dhe refuzoje te beheshe pale me cdo gje qe nuk ishte e tille. Te ngjajne shume mendoj une, ose jam une qe kerkoj me ngulm te te shoh ne cdo brez qe do te vije. Mami po pi kafen qe e shoqeron me nje cigare. Ta dish qe e ka filluar qe kur nuk vije me ne shtepi. E di e di, i kam thene po e do ta degjoje nga ty. Diku do dilte nga deshirat e tua megjithese ato me te medhat i ka ruajtur te gjitha. Redia me shkruan ne telefon; eshte po aq moskokcarese sa kur vije ne Itali dhe thoje “goca mamit kjo” se nuk dilte te dera si une dhe Sara.

Redia vazhdon do me ate dashurine qe mban nga brenda, dhe boshkllekun tend e ndjen sot me shume se kurre. Gjithesesi ta dish, ate do gjeje zgjuar ne oraret qe rrije ti dhe me siguri do vinte e para kur doje ndonje xhiro me makine naten vone. Une jam ketu; me dyshimet e mia si gjithmone dhe per cdo gje. Kurioze a do ishe i lumtur per ne dhe kush do ishim ne sot me ty. Gjithe jeten pas ikjes tende kam degjuar fjaline “po te mos ishe vajza tij…” dhe jam kurioze vertete, dhe pse e di qe mua vajzen tende me ben ajo cka kam brenda. Me bejne floket kacurrela, karakteri impulsiv, dashuria per jeten e bukur, pretendimet e larta per njerezit, parimet e forta dhe deshira per tu vetpermirsuar cdo dite. Por me kurioze jam si do kishim ecur bashke sot. Nuk u zgjata aq sa doje, por besoj do kishim ecur me koken larte te dy.

Viti i 14 qe e festojme ditelindjen tende pa ty dhe pa merakun tend qe po “plakesh”. Do hap nje vere te kuqe sot dhe pse ta dish qe une e pi te bardhe. Diku do ndryshoja dhe une nga ti dhe pse te ndjek cdo hap e te kopjoj sikur je influenceri im i preferuar. Me mungon cdo dite e te kujtoj cdo dite po ti kete e di se sje shume larg. Gezuar ditelindjen kutie. E jotja sot dhe gjithmone, Lori Tanit.

https://www.instagram.com/p/CVFpSrtqIrS/?utm_source=ig_embed&ig_rid=831819c6-d2b2-49a6-ac88-1375b9bdb898

Me teper

Radar9 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook