Lidhu me ne

Radar

“E ktheu PD në biznes familjar”/ Indrit Hoxha: Rama i dha kunatit të Bashës 15 milionë euro

Vettingu në politik është hapi i parë i bashkëqeverisjes mes Bashës dhe Ramës. I këtij mendimi është Indrit Hoxha, ish-deputet i PD-së dhe i rreshtuar në lëvizjen për rrëzimin e Bashës.

I ftuar në studion e “Breaking” në Top News, Hoxha ka hedhur akuza të ashpra në adresë të Bashës, duke deklaruar se ai e ktheu PD-në në një biznes personal, ndërsa e cilësoi edhe si gjobëvënës.

“Ky është kthyer në gjobëvënës. Makinën ia ka dhënë Viktoria Invest, vilat i ka tek Gon Papuli, kunati zyrat i ka tek Çet Kastrati dhe del e flet në Parlament dhe i përmend me emra dhe i shan. Siç duket Rama do i ketë vonuar këstin e radhës Bashës. Kur Bashës i vonohet kësti, del në publik dhe godet bizneset”, deklaroi Hoxha.

Akuzën e kthimit të PD-së në një biznes familjar, ai e lidhi me kunatin e Bashës, Erjon Isufi, që sipas tij ka përfituar tendera në këto 8 vite të qeverisjes së Ramës. “Basha del e thotë përditë se biznesi shqiptar është në krizë, por ndërkohë biznesi i kunatit të tij po pasurohet çdo ditë. Nëse e shikojmë, kompania e kunatit kishte në vitin  2013 gjithsej 10 punëtorë, tani ka 600, ka një rritje marramendëse. Në një kohë krize që siç thotë Basha atëherë pse biznesi i tij lulëzon. Rama i ka dhënë 15 milionë euro biznesit të kunatit të zotit Basha, si shpërblim sapo erdhi në qeveri”, tha Hoxha.

Ai shtoi se nëse do të kishte një vetting në politikë, ai duhej të niste nga familjarët e zotit Basha. “Lulzim Basha e ka kthyer PD dhe vendimmarrjen brenda selisë blu, në interesa familjare”, tha ai.

Vazhdo leximin

Me teper

Radar9 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar9 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil9 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil9 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar9 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar9 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook