Lidhu me ne

Sport

Eto’o zgjedh pasuesin e Messit: Do të jetë më i miri në 10-15 vitet e ardhshme

Eto’o zgjedh pasuesin e Messit: Do të jetë më i miri

Samuel Eto’o është një nga ish sulmuesit më të mirë në botë por edhe pas tërheqjes ai është një ndër figurat që flet hapur dhe i thotë gjërat troç. Lidhur me polemikat për dhënien e Topit të Artë, ish lojtari kamerunas i ka idetë e qarta.

“Futbolli është opinion. Mbaj mend në 2010 (Rasti Sneijder), shumë mendonin se të tjerë duhet ta fitonin Topin e Artë por për ne është e drejtë të themi që Messi e meriton sepse është më i miri në botë dhe kur je më i miri duhet ta fitosh çdo ditë. Unë jam i lumtur për të, madje shpresoj ta fitojë edhe për të tetën herë”.

Duke folur për më të mirët e vitit dhe nëse dikush tjetër e meriton, ish bomber afrikan zgjedh edhe pasuesin e Messit per të cilin ai nuk ka dyshime.

“Benzema dhe Lewandowski e meritonin, edhe Mbappe meritonte Topin e Artë, Kante gjithashtu, Jorginho po, por kështu është futbolli. Unë mendoj se Mbappe po kalon një moment të mirë dhe duke qenë se Messi e Ronaldo janë perënditë e futbollit mendon se Kylian do të jetë më i miri. Ai do të jetë pasuesi i Messit dhe do të dominojë futbollin në 10-15 vitet e ardhshme”, përfundoi ish lojtari i Barcelonës dhe Interit.

Me teper

Stil13 minuta më herët

3 shenjat e Zodiakut që e kanë marrëdhënien me nënën më speciale se kushdo

Të gjithë e kanë marrëdhënien speciale me nënën, por këto 3 shenja mbajnë kampion. E duan të përditshëm kontaktin me...

Stil19 minuta më herët

Fëmijët vegjetarianë apo ata që hanë mish/ Kush rritet më shpejt!

Numri i njerëzve që kalojnë në konsumimin e dietave me bazë bimore po rritet në mbarë botën. Gjatë viteve të...

Stil21 minuta më herët

4 rregulla në një intervistë pune që të gjithë duhet t’i dinë!

Si kandidat, shpesh ndiheni sikur jeni në errësirë ​​kur përfundon një intervistë pune. Çfarë menduan vërtet për ju ? A...

Kioske44 minuta më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil1 orë më herët

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni kurrë me njëra-tjetrën

Zakonisht për t’i bërë pjata tona më të shijshme kombinojmë dy ose më shumë artikuj ushqimorë. Megjithatë, ka disa ushqime...

Radar1 orë më herët

Enkelejd Alibeaj dhe Taulant Balla në shoqëri të njëri-tjetrit, për hatër të SHBA-ve kuptohet …

Në konferencën për 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri- SHBA ishte e pranishme ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ish-sekretari i...

Radar2 orë më herët

“Çmendet” Rama / Kërkon të institucionalizojë nxjerrjen e të dhënave personale

Rama “i kënaqur” nga efekti i rrjedhjes së pagave: Çdo qytetar do t’i deklarojë një herë në vit. Kryeministri Edi...

Kryesore2 orë më herët

Pse erdhi Mike Pompeo në Tiranë ?

Ish-sekretari i Shtetit në Tiranë, Kokalari: Mike Pompeo është në vizitë private Mike Pompeo, ish sekretari amerikan i Shtetit, mbërriti...

Kryesore17 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet17 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Facebook