Lidhu me ne

Kryesore

Ndikimi i Soros mbi administratën e Joe Biden ngre shqetësime në Kongres, provat për Berishën s’po publikohen

Ndikimi i Soros mbi administratën e Joe Biden ngre shqetësime në

Ndikimi i filantropistit miliarder George Soros mbi administratën e Joe Biden ka filluar të shqetësojë Kongresin. Kështu thotë gazetari Matt Palumbo ndërsa shton se dyshimet kanë nisur të shtohen, pasi u zbuluan lidhjet familjare të Sorosit me Sekretari e Shtetit, Anthony Blinken.

Gazetari Matt Palumbo thotë se kjo marrëdhënie ka të ngjarë të fuqizojë Sorosin që të ketë ndikim të drejtpërdrejtë mbi administratën e Bidenit dhe politikën e Departamentit të Shtetit.

Nisur nga kjo, republikani Lee Zeldin ka kërkuar tre herë radhazi fakte nga Sekretari Blinken përse e shpalli “non grata” ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berishën.

Palumbo thekson se Berisha ka qenë dhe mbetet një kritik i zëshëm i George Soros. Ndërkohë thotë se Blinken i mohoi të kishte ndonjë komunikim me Soros.

Gazetari thotë se kur u vu nën presion mbi provat për korrupsion ndaj Berishës, Blinken pretendoi se ishin ndjekur të gjitha protokollet e duhura. Palumbo nënvizon se pavarëisht kërkesave të shumta, Blinken nuk i ka bërë publike provat.

Siç dokumenton Matt Palumbo në librin e tij të ardhshëm mbi George Soros: Përgjegjës për dhënien e fakteve mbi korrupsionin e supozuar të Berishës në Departamentin e Shtetit është Instituti i Menaxhimit Lindje-Perëndim.

Instituti drejtohet nga Delina Fico dhe është një nga dy grupet e krijuara nga Soros. Gjithashtu thuhet se pasi Blinken u konfirmua si Sekretar i Shtetit, gazeta hungareze Magyar Nemzet e quajti atë “lajm i mirë për George Soros”. 

Burimi: NEON NETTLE

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook