Lidhu me ne

Radar

Imzot George Frendo: Shqipërisë i mungon shpresa, vendi po braktiset

Imzot George Frendo: Shqipërisë i mungon shpresa, vendi po braktiset

Imzot George Frendo, i cili ka shërbyer në Shqipëri prej vitit 1997, doli në pension vetëm pak ditë më parë.

Në një intervistë për RTV Ora, Frendo shprehet Shqipëria është një vend që i mungon shpresa, për të ndërtuar një vend më të fortë dhe të pastër. Ipeshkvi i bën thirrje shqiptarëve ta duan më shumë atdheun e të mos largohen prej tij.

“Shqipëria është një vend ku fatkeqësisht shpresa mungon. Shpresa nuk na bën optimist, por na jep diçka më të vlefshme se sa optimizëm na jep kurajo për të përballuar situata të ndryshme dhe për këtë arsye shumë po largohen nga Shqipëria. Mungon shpresa që i kurajon për të ndërtuar një Shqipëri më të fortë, më të drejtë më të pastër. Gjithmonë kam thënë, kam përsëritur shumë herë mos mendoni që në vendet e huaja do të gjendeni parajsë tokësore, duajeni më shumë atdheun dhe duhet të ëndërroni më shumë qe të krijoni një Shqipëri më të mirë më të”, tha Ipeshkvi Frendo.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil7 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil7 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar21 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore21 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook