Lidhu me ne

Radar

Andi Bushati, Bashës: SHBA e ka njohur 25 prillin si të ndershëm, pse nuk dorëhiqesh atëherë?! Aman lëri këto përrallat me proamerikanizmin

Analisti Andi Bushati ka ironizuar me deklaratat pro amerikane tw Lulzim Bashës, pasi ky i fundit deklaroi se ‘ai jep doreheqjen vetem po humbi me zgjedhje te ndershme’.

Në postimin e tij në Facebook, Bushati i ka kujtuar Bashës se ‘SHBA e ka njohur 25 prillin si te ndershem, madje Yuri Kim e ka quajtur mandatin e trete te Rames si historik’ dhe ka theksuar se është kontradiktore se pse Luli sillet në kundërshtim me statutin ‘pro’ amerikan të PD?

Postimi i Bushatit

Lulzim Basha ka deklaruar se fundi se ai jep doreheqjen vetem po humbi me zgjedhje te ndershme.

Por, ShBA e ka njohur 25 prillin si te ndershem, madje Yuri Kim e ka quajtur mandatin e trete te Rames si historik.

Atehere pse Luli sillet ne kundershtim me statutin pro amerikan te PD?

Ne fakt, e verteta eshte ndryshe. Basha ka te drejte dhe Yuri e ka gabim per masakren e 25 prillit, por thene kete, le te na lene te qete me keto perrallat per proamerikanizem, qe i tregojne per budallenjte sa here qe kane nevoje.

Me teper

Stil7 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil7 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar21 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore21 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook