Lidhu me ne

Kryesore

Si e shmangu Sali Berisha përplasjen në PD!

cna lajme politike

Sali Berisha kreu sot aktin më të fundit të një politikani lider që bën gjënë e duhur, në kohën e duhur, në mënyrën e duhur.

Ai shmangu përplasjen që aq shumë e priste kupola e ngujuar në seli. E priste si të vetmin shans për vetëmbrojtje ndaj një dështimi spektakolar, si të vetmen kartë për ta përdorur me ndërkombëtarët, tek të cilët e kanë shitur figurën e Sali Berishës dhe përkrahësve të tij si njerëz ekstremë me akte ekstreme.

Por Sali Berisha, nga maturia e shumë viteve luftë mes fitoresh e humbjesh, nuk nguroi të vërë mënjanë krenarinë e tij dhe t’u kursejë demokratëve një përleshje mes tyre. Sepse Sali Berisha, ai përtej pikturës që i kanë bërë kundërshtarët socialistë dje, dhe kundërshtari brenda barkut Basha sot, është ky. Me një bisht të syrit, ai kuptoi se situata ishte e nxehtë e se lideri vepron kështu, ai përbashkon dhe shmang përplasjet. Ndërkohë që kapuçazinjtë ruanin nga tarraca selinë me humbës, Berisha foli fort, foli me forcën e 43.385 firmave të shkarkimit të Bashës. Largimi i tij nga logu në oborr ishte me qetësinë e një misionari që realizoi pjesën më të madhe të misionit të tij. Dha shpresë, ringjalli, rindezi, e kjo demokratëve që sot votuan në të ftohtë u mjafton.

Njeriu i fortë Berishë sot tregoi njeriun që vë interesin e demokratëve mbi çdo gjë e tashmë nuk ka më asnjë teori që mund të vërtetojë të kundërtën./CNA.al

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook