Lidhu me ne

Sport

Lista e golashënuesve më të mirë, Lewandowski në krye

Lista e golashënuesve më të mirë, Lewandowski në krye

Në krye të tabelës aktualisht është sulmuesi polak i gjigantit bavarez me 19 gola , tre më shumë se lideri sulmues i Bayer Leverkusen, Patrik Schick ( 16 gola ).

Një Schick që është i barabartë me Dushan Vlahovic , i cili synon të çojë Fiorentinën në pozitat evropiane, dhe Deniz Undav ( Union Saint-Gilloise ).

Po kështu, yjet e shtatit të Mohamed Salah ( Liverpool ), Karim Adeyemi ( RB Salzburg ) dhe Erling Haaland ( Borussia Dortmund) janë të listuar.

Renditja e golashënuesve më të mirë evropianë

1) Robert Lewandowski (33 / Bayern Munich / Poloni) – 19 gola në 17 ndeshje (1,451 minuta)

2) Patrik Schick (25 / Bayer Leverkusen / Republika Çeke) – 16 gola në 14 ndeshje (1,099 minuta)

3) Dushan Vlahovic (21 / Fiorentina / Serbi) – 16 gola në 18 ndeshje (1608 minuta)

4) Deniz Undav (25 / Union Saint-Gilloise / Gjermani) – 16 gola në 20 ndeshje (1744 minuta)

5) Mohamed Salah (29 / Liverpool / Egjipt) – 15 gola në 18 ndeshje (1,604 minuta)

6) Michael Frey (27 / Royal Antwerp / Zvicër) – 15 gola në 20 ndeshje (1,538 minuta)

7) Karim Adeyemi (19 vjeç / RB Salzburg / Gjermani) – 14 gola në 17 ndeshje (1,197 minuta)

8) Artem Dovbyk (24 / Dnipro-1 / Ukrainë) – 14 gola në 17 ndeshje (1,509 minuta)

9) Arthur Cabral (23 vjeç / Basel / Brazil) – 14 gola në 18 ndeshje (1,482 minuta)

10) Erling Haaland (21 / Borussia Dortmund / Norvegji) – 13 gola në 11 ndeshje (902 minuta).

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet12 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar12 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar12 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil14 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil14 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime14 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil14 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore15 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook