Lidhu me ne

Sport

100 futbollistët më të mirët e vitit! Nuk është Messi në vendin e parë

100 futbollistët më të mirët e vitit! Nuk është
Gazeta prestigjoze “The Guardian” ka zbuluar rezultatet e sondazhit të madh që bëhet çdo vit për futbollistët më të mirë të vitit. Në një transparence të plotë me emra të shquar të futbollit botëror që kanë votuar , “The Guardian” ka publikuar 100 emrat më të mirë të vitit 2021.

Juria përbehej nga 219 gjyqtarë, në të cilën bënin pjesë ish specialist futbolli, analistë, ish lojtarë të famshëm si Javier Zanetti apo Emre Belezoglu, ish trajneri Luiz Felipe Scolari, Thomas Hitzlsperger e, Roque Júnior bashkë me dhjetëra gazetarë zgjodhën 40 emrat më të mirë sipas tyre.

Rezultati i këtij votimi të madh ka shpallur Robert Levandoëskin dhe jo Lionel Messin si më të mirin e vitit 2021. Një vendim që tregon se gjithmonë do të ketë debat për atë Top të Artë të fituar nga argjentinasi.

Në vendin e tretë, ndoshta surprizë ishte emri i Mohamed Salah që lë pas Karim Benzema dhe Jorginho.

Shikoni listën e plotë këtu.

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar12 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil14 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil14 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime14 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil14 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook