Lidhu me ne

Mix

Këto janë tre smartfonët më të mirë për të shkrepur foto natën

Këto janë tre smartfonët më të mirë për të shkrepur foto natën

Këtu janë tre telefonat inteligjentë më të mirë për fotografitë gjatë natës, të disponueshëm aktualisht në treg.

Më i miri nga më të mirët: iPhone 15 Pro Max
Nuk ka kuptim të rrahësh rreth e qark: iPhone 15 Pro Max është një nga kamerat më të mira në treg, ne jua shpjeguam gjithashtu në rishikimin tonë të iPhone 15 Pro (i cili ndan shumicën e specifikimeve të kamerës me modelin Pro Max ). Në mënyrë të parashikueshme, maja e gamës së Apple është gjithashtu një nga telefonat inteligjentë më të rekomanduar për këdo që dëshiron të bëjë fotografi të mira gjatë natës, veçanërisht për shkak të modalitetit të shkëlqyer të natës të Bitten Apple.

Kjo e fundit, në fakt, funksionon me të tre kamerat e telefonit inteligjent, që do të thotë se edhe fotot tuaja me kënd ultra të gjerë dhe zmadhimet telefoto me periskop do të shijojnë cilësi të lartë gjatë natës. Për më tepër, “Modaliteti i natës” mund të përdoret gjithashtu në kombinim me modalitetin e portretit, që do të thotë se edhe pamjet nga afër në kushte me dritë të ulët do të jenë perfekte. E meta e vetme: modaliteti i natës nuk mund të aktivizohet me dorë, kështu që do t’ju duhet ta lini pajisjen të vendosë se kur do ta përdorë atë.

Më i miri në Android: Samsung Galaxy S24 Ultra
Në anën e kundërt është Samsung Galaxy S24 Ultra, me një modalitet manual nate, i cili mund të aktivizohet drejtpërdrejt nga përdoruesi me një prekje. Për më tepër, telefoni inteligjent përdor veçoritë e Galaxy AI për redaktimin e fotografive, duke ju lejuar të shfrytëzoni fuqinë e AI për të arritur rezultate të jashtëzakonshme edhe kur drita është minimale. E gjithë kjo, natyrisht, duke supozuar se softueri dhe Inteligjenca Artificiale e Samsung funksionojnë në mënyrë korrekte. E cila, megjithatë, nuk ndodh në 100% të rasteve.

Edhe këtu ekziston mundësia e aktivizimit të modalitetit të natës në të gjitha lentet: rezultatet e kamerës kryesore janë të shkëlqyera, duke pasur parasysh edhe cilësinë e lartë të sensorit të zbatuar nga gjigandi korean në krye të gamës së tij. Për sensorët e tjerë, megjithatë, gjërat ndryshojnë pak: ajo që shkakton probleme gjatë natës, në veçanti, është lentet telefoto, fotot e së cilës paraqesin pak zhurmë kur shkrepni në kushte më pak se optimale të dritës.

A është një smartphone apo një aparat fotografik? Xiaomi 14 Ultra
Përvoja fotografike e Xiaomi 14 Ultra është e pazakontë, veçanërisht kur telefoni inteligjent përdoret në kombinim me Kit të fotografisë. Rezultatet gjatë natës janë gjithmonë të mira, veçanërisht kur bëhet fjalë për fotografitë me kamerën kryesore. Lentet mund të trajtojnë si mjedise të errëta ashtu edhe me ndriçim të dobët, si dritat natyrale ashtu edhe ato artificiale. Për më tepër, mundësitë e larta të personalizimit manual të garantuara nga aplikacioni Xiaomi Camera do t’ju lejojnë të merrni rezultatin që dëshironi.

Për të zbukuruar më tej përvojën, ekziston akordimi i kamerës Leica, të cilin asnjë smartphone tjetër nuk e ka dhe që garanton disa nga rezultatet më të mira në të gjithë tregun. Ekziston vetëm një e metë e vogël: modaliteti i natës nuk funksionon në lidhje me shkrepjen në modalitetin e portretit, që do të thotë se pamjet nga afër gjatë natës nuk do të jenë të cilësisë së njëjtë si fotot e tjera.

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix10 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix10 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix10 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix12 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix12 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix12 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix12 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix12 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook