Lidhu me ne

Stil

Këto dy gabime i bëjnë të gjitha çiftet në shtrat

Intimate Couple Photoshoot | Lovati Photography

Me siguri se nuk keni nevojë për ndonjë studim që t’ua tregojë këtë, por hulumtimet e fundit tregojnë se seksi është përbërësi kryesor  për t’i bërë  lidhjet afatgjata.
Në fillim të lidhjes, seksi dhe pasioni nuk janë aq të vështira – por gjërat mund të vështirësohen paksa përderisa vitet shkojnë, transmeton Telegrafi.

Nëse keni probleme të tilla, atëherë mos i bëni këto gabime të zakonshme:

Mos mendoni se keni nevojë të dilni që të lidheni me njëri-tjetrit

Nëse jeni si çiftet e zakonshme, gjëja e parë që e bëni për t’u rilidhur është të caktoni një natë për të dalë së bashku në restorant apo kudo.

“Ideja është se pas një darke të shtrenjtë, qirinjve dhe verës, ju do të ktheheni në shtëpi dhe do të dëshironi të ngacmoni njëri-tjetrit”, thotë Tammy Nelson, terapist i seksit dhe lidhjeve.

Por, çfarë në të vërtetë ndodhë pas këtyre gjërave?

“Shumica e çifteve nuk duan gjë tjetër pos që të shkojnë të flenë”, thotë ai.

Prandaj, në vend se ta bëni këtë, ai sugjeron që t’i lini fëmijët të dalin jashtë, përderisa ju qëndroni në shtëpi dhe e shijoni çdo sekondë të shenjtë.

Shmangia e seksit sepse nuk jeni në humor…

Jeta e një të rrituri mund të jetë tejet e lodhshme dhe stresi mund ta zvogëlojë dëshirën seksuale, thotë Nelson.

Por, nëse prisni derisa të keni shumë kohë të lirë që të bëni seks, atëherë mund të prisni shumë gjatë.

Prandaj, më mirë është që veç ta bëni atë dhe të jeni mirënjohës për këtë. Kontakti seksual ju bën të ndjeheni më të lidhur dhe e zvogëlon stresin në martesë.

Me teper

Stil24 minuta më herët

Lëngu i domates, ajo çfarë i duhet trupit për të luftuar kolesterolin

Ne të gjithë e dimë sa e dobishme është domatja për organizmin. Për të shqyrtuar të gjitha efektet e dobishme...

Stil33 minuta më herët

Kalush Ochestra nxjerr në ankand trofeun e Eurosong, paratë do shkojnë për Ukrainën

Grupi ukrainas Kalush Orchestra, që fitoi Eurovision Contest 2022, do të nxjerrë në ankand trofeun e fituar. Paratë do të...

Stil40 minuta më herët

5 gjërat e rëndësishme që duhet të dini para se të blini produkte kozmetike për fytyrën

Të gjithë ne dëshirojmë një lëkurë të lëmuar si mëndafsh me një shkëlqim të shëndetshëm, apo jo? Por, si individ,...

Radar48 minuta më herët

“Shumë i lumtur që e takova”, Veliaj me djalin e George Soros (Foto)

X Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është takuar në New York me djalin e George Soros Kryebashkiaku i Tiranës Erion...

Kryesore1 orë më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil1 orë më herët

3 shenjat e Zodiakut që e kanë marrëdhënien me nënën më speciale se kushdo

Të gjithë e kanë marrëdhënien speciale me nënën, por këto 3 shenja mbajnë kampion. E duan të përditshëm kontaktin me...

Stil1 orë më herët

Fëmijët vegjetarianë apo ata që hanë mish/ Kush rritet më shpejt!

Numri i njerëzve që kalojnë në konsumimin e dietave me bazë bimore po rritet në mbarë botën. Gjatë viteve të...

Stil1 orë më herët

4 rregulla në një intervistë pune që të gjithë duhet t’i dinë!

Si kandidat, shpesh ndiheni sikur jeni në errësirë ​​kur përfundon një intervistë pune. Çfarë menduan vërtet për ju ? A...

Kioske2 orë më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil2 orë më herët

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni kurrë me njëra-tjetrën

Zakonisht për t’i bërë pjata tona më të shijshme kombinojmë dy ose më shumë artikuj ushqimorë. Megjithatë, ka disa ushqime...

Facebook