Lidhu me ne

Radar

“Pse s’kanë vdekur ende” – Elon Musk shkakton polemika me postimin mbi vaksinën Covid-19


CEO-ja i SpaceX dhe Teslas, Elon Musk shkaktoi polemika pasi ndau një meme në Tëitter që duket se kritikonte të dyja palët e debatit të vaksinës Covid-19, të vaksinuarve dhe të pavaksinuarve, për marrjen e gjërave shumë seriozisht.

Meme, e shpërndarë të enjten, tregoi një burrë të pavaksinuar përkrah një burri të vaksinuar me dhjetëra gjilpëra të futura në trupin e tij dhe një kod QR në formë tatuazhi në kokën e tij.

Një flluskë mendimesh që dilte nga kokat e dy burrave tregoi se secili pyeste pse tjetri nuk kishte vdekur ende.

Megjithëse postimi mori më shumë se 270,000 pëlqime, Musk u kritikua shpejt për portretizimin e të dyja palëve në mënyrë të barabartë.

Me teper

Stil25 minuta më herët

Lëngu i domates, ajo çfarë i duhet trupit për të luftuar kolesterolin

Ne të gjithë e dimë sa e dobishme është domatja për organizmin. Për të shqyrtuar të gjitha efektet e dobishme...

Stil34 minuta më herët

Kalush Ochestra nxjerr në ankand trofeun e Eurosong, paratë do shkojnë për Ukrainën

Grupi ukrainas Kalush Orchestra, që fitoi Eurovision Contest 2022, do të nxjerrë në ankand trofeun e fituar. Paratë do të...

Stil41 minuta më herët

5 gjërat e rëndësishme që duhet të dini para se të blini produkte kozmetike për fytyrën

Të gjithë ne dëshirojmë një lëkurë të lëmuar si mëndafsh me një shkëlqim të shëndetshëm, apo jo? Por, si individ,...

Radar49 minuta më herët

“Shumë i lumtur që e takova”, Veliaj me djalin e George Soros (Foto)

X Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është takuar në New York me djalin e George Soros Kryebashkiaku i Tiranës Erion...

Kryesore1 orë më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil1 orë më herët

3 shenjat e Zodiakut që e kanë marrëdhënien me nënën më speciale se kushdo

Të gjithë e kanë marrëdhënien speciale me nënën, por këto 3 shenja mbajnë kampion. E duan të përditshëm kontaktin me...

Stil1 orë më herët

Fëmijët vegjetarianë apo ata që hanë mish/ Kush rritet më shpejt!

Numri i njerëzve që kalojnë në konsumimin e dietave me bazë bimore po rritet në mbarë botën. Gjatë viteve të...

Stil1 orë më herët

4 rregulla në një intervistë pune që të gjithë duhet t’i dinë!

Si kandidat, shpesh ndiheni sikur jeni në errësirë ​​kur përfundon një intervistë pune. Çfarë menduan vërtet për ju ? A...

Kioske2 orë më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil2 orë më herët

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni kurrë me njëra-tjetrën

Zakonisht për t’i bërë pjata tona më të shijshme kombinojmë dy ose më shumë artikuj ushqimorë. Megjithatë, ka disa ushqime...

Facebook