Lidhu me ne

Sport

Thomas Brdariç është trajneri më jetëgjatë i Superiores me…16 muaj

Në momentin kur Alban Xhaferi u afrua te Vllaznia, entuziazmi u rikthye në Shkodër. Jo më kot, pasi provat dhe formulën e suksesit e kishte dhënë te basketbolli. “Përse nuk na merr dhe ekipin e futbollit?”, ishin pyetjet e shumta dhe me të njëjtin formulim që i shkuan Xhaferit. Deri në ato momente nuk e mendonte një ngarkesë më të madhe mbi shpatulla, por teksa kërkesa po rritej gjithmonë e më tepër, Xhaferi zgjedh që t’u plotësojë dëshirën.

Në fillim do të vinte si sponsor dhe zgjidhet menjëherë Brdariç në krye për sezonin e shkuar. Ishte dëshira e vetë Albanit për të pasur një trajner gjerman. Rezultatet do të vinin menjëherë teksa ekipi fitoi Kupën dhe ishte shumë pranë titullit kampion, duke e humbur vetëm për golavarazh. E për ta krahasuar me gjendjen e Vllaznisë para se Xhaferi t’i bashkohej, është si nata me ditën, shkruan “Sport Ekspres”.

Tashmë në rolin e presidentit dhe për të kuptuar frymën ndryshe që po jep në Superiore duhet të shohim një fakt vërtet interesant. Duke u bazuar nga sezoni i kaluar në këtë aktualin, Thomas Brdariç është i vetmi trajner që nuk është larguar në Superiore. Për më tepër, “çmenduria” qëndron në faktin se ka vetëm 16 muaj në këtë detyrë. Të gjithë klubet e tjera e kanë ndryshuar trajnerin e tyre, duke përfshirë këtu edhe dorëheqjen e Martinit për t’i lënë vendin Arapit, megjithëse kishte një prapakthehu historia.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook