Lidhu me ne

Sport

Kylian Mbappe: Në Janar nuk shkoj te Real Madridi por…

Kylian Mbappe: Në Janar nuk shkoj te Real Madridi por…

Kylian Mbappé do të jetë i lirë të negociojë apo të firmosë me skuadrën që dëshiron pas katër ditësh. Megjithatë, ndoshta nuk do ta dimë se cili është vendimi i tij përfundimtar, të paktën deri në përfundimin e ndeshjes së 1/8 kundër Real Madridit në Champions League.

Ky duhet të jetë plani i Mbappe për të ardhmen ku një ditë pasi u zgjodh lojtari më i mirë i vitit për Globe Soccer Awards, ylli i PSG-së foli në një intervistë në CNN në të cilën sqaroi zërat e merkatos dhe mundësinë për të kaluar te Real Madrid.

Pendohesh që i kërkove PSG-së të largoheshe në verë ? “Isha i sinqertë. Thashë atë që kisha në zemër. Unë jam shumë i lumtur që jam te PSG, Parisi është gjithashtu qyteti im. Unë jam francez… dua të fitoj gjithçka këtë sezon”.

Shanset për të luajtur për Real Madrid sezonin e ardhshëm? “Nuk është koha për të folur për të ardhmen time. Kam në mendje vetëm të fitoj ndaj Real Madrid në shkurt dhe mars. Jo, në janar nuk do të shkoj te Real Madrid. Unë do ta përfundoj sezonin me PSG-në, me siguri të plotë. Dua të jap gjithçka për të fituar një titull të madh për tifozët, mendoj se e meritoj”.

Ndeshja kundër Real Madridit: “Duhet të jemi të përgatitur. Është momenti më i rëndësishëm i sezonit. Sigurisht, ne duam të ecim përpara tani. Dy vjet më parë bëmë finalen, gjysmëfinalen më vonë, por tani duam të fitojmë Champions League”.

Qëndrimi në Paris: “Parisi është qyteti im, kam lindur këtu dhe aty jam rritur gjithashtu. Të luash për PSG-në është një ndjenjë e pabesueshme, pasi ke familjen dhe miqtë pranë”.

Të luash me Messin: “Është një kënaqësi e madhe për mua që mund t’u them fëmijëve të mi, miqve të mi se luaj me Messin. Duhet të kënaqemi duke e parë në Paris… Është një moment i pabesueshëm në historinë e futbollit”, përfundoi Mbappe në intervistën e tij.

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook