Lidhu me ne

Sport

Cristiano Ronaldo “mbreti” i rrjeteve sociale në 2021, është gati dyfish mbi Messin

Kristiano Ronaldo "mbreti" i rrjeteve sociale në 2021,

Kristiano Ronaldo konfirmon veten si mbreti i padiskutueshëm i rrjeteve sociale. Edhe në vitin 2021, ylli i Mançester Junaitid është, në fakt, lojtari që ka pasur më shumë kontakte me ndjekësit.

Një vend i parë dërrmues ai i portugezit, që është distancuar dukeshëm nga Mesin e Nejmar në renditjen speciale të rrjeteve sociale, duke regjistruar 2.1 miliardë ndërveprime sociale në mbarë botën, nga të cilat 340 milionë në Facebook, 1.7 miliardë në Instagram dhe 28 milionë në Twitter.

Sipas monitorimit vjetor të Talkwalker Football 2021, një lider global shumëkombësh në inteligjencën Sociale dhe Konsumatore që mat çdo ditë Federatat kryesore, ekipet dhe sportistët në nivel global, për sa i përket prezencave dhe ndërveprimeve (engagement) në rrjetet sociale, CR7 në 2021 nuk pati rivalë në Facebook, Twitter dhe Instagram.

Në fakt, portugezi gati ka kaluar dyfish nënkampionin, rivalin e përjetshëm Lionel Mesi. Argjentinasi ka arritur në 1.1 miliardë ndërveprime të ndara vetëm mes Facebook (192 milionë ndërveprime) dhe Instagram (972 milionë). Kampioni brazilian, bashkëlojtari i Mesit te Paris Saint-Germain, Nejmar, mbyll podiumin me gjithsej 751 milionë ndërveprime në vitin 2021.

Me teper

Stil7 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil7 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar21 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore21 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook