Lidhu me ne

Kryesore

Fatmir Merkoçi, keni parasysh kur digjen llampat dhe përdoren shkallët për t’i ndërruar

“Pse hipe në shkallë te PD? – Doja të ndërroja

 Fatmir Merkoçi ishte një nga të shoqëruarit nga policia pas protestës së mbështetësve të Sali Berishës para selisë së Partisë Demokratike.

Merkoçi i njohur edhe si aktivist i protestave të dhjetorit ’90, u filmua teksa ngjiste shkallët për në katin e dytë të selisë blu.

Lidhur me këtë fakt ai është pyetur nga hetuesit për arsyen që ka ndërmarrë këtë veprim. Merkoçi ka pasur një përgjigje “epike”.

Duke folur në “ABC live”, Merkoçi deklaroi se para hetuesve ka thënë se në shkallë ngjitet edhe kur digjet një llampë dhe nuk kishte si të mos ngjitej në to, kur sipas tij është “djegur” kryetari i PD.

“Unë ngjitem në shkallë kur duhet të ndërroj llampën e djegur…në seli u ngjita në shkallë se na është djegur kryetari” është shprehur Merkoçi.

Seanca e marrjes në pyetje në Komisariatin e Policisë sipas rrëfimit të tij: 

Zoti Fatmir Merkoci, jeni thirrur për të deponuar se çfarë donit në majë të shkallëve tek selia e PD-së?

– Zoti hetues, keni parasysh kur digjen llampat dhe përdoren shkallët për t’i ndërruar meqenëse janë lart!

– Ç’lidhje ka kjo?

– Unë u ngjita me shkallë të ndërroj kryetarin qe rrinte në kat të dytë, se është djegur!

Vazhdo leximin

Me teper

Stil7 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil7 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar21 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore21 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook