Lidhu me ne

Kryesore

Gaz Bardhi dhe Grida Duma përjashtojnë përgjithmonë nga Partia Demokratike Sali Berishën

Sali Berisha përjashtohet përgjithmonë nga Partia Demokratike

Ish-lideri Sali Berisha është përjashtuar përgjithmonë nga PD. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë.

Ky vendim u mor pas me shume se 8 orë diskutime. Mbledhja e cila nisi rreth orës 19:00 të ditës së djeshme dhe që ka përfunduar në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Ky vendim vjen tre ditë pas protestës që Berisha dhe mbështetësit e tij zhvilluan para selisë blu, e cila u shoqërua me tensione dhe përplasje. Sipas kryetarit Basha, ish-lideri kërkonte gjakderdhje më 8 janar. Ndërkohë ish-lideri ka paralajmëruar protesta të tjera.

Debatet në PD nisën pas datës 9 shtator, kur kryedemokrati me vendim personal përjashtoi Berishën nga grupi parlamentar, disa muaj pasi ishte shpallur “non grata” nga SHBA.

Berisha më pas nisi “Foltoret”, ku zhvilloi një tur takimesh me demokratët në të gjithë vendin, nga ku hodhi akuza se Basha bashkëpunon dhe ka “pazare” me kryeministrin Edi Rama.

Ai thirrri Kuvendin e 11 dhjetorit, ku me votat e delegatëve u miratua shkarkimi i Bashës nga drejtimi i PD-së dhe ndryshimet statutore. Vendimet e dala nga ky Kuvend nuk u njohën nga Basha, i cili i konsideroi nul. Ai nuk konsideron legjitim as referendumin e mbajtur më datën 18 dhjetor, ku mbi 40 mijë demokratë votuan pro shkarkimit të tij.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil7 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil7 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar21 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore21 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook