Lidhu me ne

Radar

“Arben Ahmetaj është parë te godina ku i kanë zyrat Mirel Mërtiri, Stela Gugallja e Klodian Zoto” – Denoncimi


Jamarbër Malltezi ka denoncuar zv.kryeministrin Ahmetaj se është parë në ndërtesën 21 katëshe ku i kanë zyrat Mirel Mërtiri, Stela Gugallja e Klodian Zoto.

Ai shkruan se Gugallja e Zoto janë në kërkim nga drejtësia, jo për vjedhjen e 430 milionë eurove me mafien e plehrave po për ryshfetet që i kanë dhënë ish-ministrit Lefter Koka.

Ky i fundit ndodhet i arrestuar ndërsa e Gugallja e Zoto janë shpallur në kërkim pasi kanë mundur të largohen.

“Tek kjo ndertesa (21 kate pa leje por tani me leje per shtese 5 kate mbi 21 kateshin pa leje) kane zyrat Mirel Mertiri, Stela Gugallja dhe Klodian Zoto. Sic dihet keta dy te fundit jane ne kerkim “ne drejtimin e paditur” nga policia por jo per krijim grupi te strukturuar kriminal per vjedhjen e 430 miljone € duke shpikur mafien e plehrave, por per rryshfete te paligjshme te dhena Lefter kokes qe i mashtruan si per shpenzime ndertimi. Tek kjo ndertesa u pa parmbreme Miku i ngushte i Mirel Mertirit, Arben Ahmetaj. Nuk dihet nese po i conte ushqim te ngujuarve apo mbyll pazaret e rradhes pasi sado vjedhje e rende dhe korrupsion ashiqare te jete me inceneratoret, Rama-Ahmetaj-Agaci-Veliaj-Bllako (dhe gjithe 90% te mediave qe blene me parate publike qe perlane) na garantuan se do vijojne pagesat qindra miljona euroshe per inceneratoret! Meqe ra fjala, a di njeri nese kuklla e Soros ka deklaruar ndonje fjali te vetme per vjedhjen e 430 miljone € me keta qe rregjistrojne kompani guacka, fallsifikojne kinse eksperienca dhe blejne heshtjen e 90% te mediave me parate qe vjedhin? Apo c’e deshe? “Fajin e ka Saliu!”

(P.S. Kjo eshte pamja nga kryeministria. A ka ndonje arkitekt qe ti duket e bukur kjo pamje me arkitekture sovjetike te kombinuar me utilitariste KCK dhe utopiste/ufo maje saj? Po ndonje psikiater e shpjegon dot pervec nevojes per te perlare para e asgje tjeter?)” – shkruan Malltezi.

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook