Lidhu me ne

Kritike

“Larguam gjobvënësit nga televizioni”, Manjani reagon ndaj Top Channel: Fikini aparaturat, kujt i duhet një televizion që gjobit njerëz apo bisnese?!

Nga Ylli Manjani/

Skandaloz paska qenë ky qëndrimi editorial me të cilin ka hapur lajmet e para dy ditëve Top Chanel.
“Larguam gjobvënësit nga televizioni” paska qenë qëndrimi publik i televizionit kombëtar.
Ua ua ua ua ua uaaaaa…!
E pabesueshme!
Televizioni pranon se “ka vënë gjoba”!?
Seriozisht?!
Po fikini aparaturat pra!
Kujt i duhet një televizion që gjobit njerëz apo bisnese?!
Kthejini publikut valët që i keni zënë, sepse nuk e paskeni informuar por deformuar!
Nuk ka llogjikë tjetër kjo gjë. Televizioni thotë se u kam mashtruar o njerëz sepse ajo që u kam ofruar ka qenë gjobë jo informacion.
Mashtrimi është vepër penale. Mashtrimi ndaj publikut të gjerë është në rrethana cilësuese madje.
Nga ana tjetër, çfarë besueshmërie ka televizioni sot që pretendon se duke larguar disa punonjës, paska larguar gjobvënien?! Pse mo punonjësit e një televizioni bënë gjoba për hesap të vet?!
Seriozisht e kanë këta apo po tallen me njerëzit?!
Pse tashmë televizioni, i njëjti televizion, nuk do vendosë më gjoba?! U ngop me të ardhurat nga gjoba; po bën autokrotikë apo si?!
Si mund të qaset një televizion kombëtar kështu ndaj publikut?
Ky qëndrim vetdenoncues e publik i Top Channel është provë fatale se çfarë mediash kemi.
Personalisht kam vite që nuk informohem e as ndjek as lajmet dhe as programet politike në televizionet shqiptare. Informohem nga interneti dhe nga mediat e huaja. Kam rrefuzuar dhe vijoj të refuzoj harxhimin e kohës për të parë TV në shqip.
Natyrisht i jam përgjigjur ftesave të për të dhënë opinionin tim, i cili ka qenë dhe mbetet krejt i imi. Por besojeni ose jo, nuk e shoh të emetuar në televizion as opinionin tim nga sikleti që më vjen kur mendoj këtë që ka thënë Top Channel.
Kjo lloj medie për mua është inceneruar (e djegur si mbetje) me kohë. Tani që përdorin lekët e mafies së incenerimit është më dukshme…
Këshilla ime është:
Ndihmoni higjenën mendore duke rrefuzuar të informoheni, dmth gënjeheni, nga televizionet.

Me teper

Kryesore10 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil13 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime13 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil13 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime13 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook