Lidhu me ne

Aktualitet

“Ka një plan për të mbajtur PD-në të destabilizuar”/ Sejamini: Grupi parlamentar po luan rol inatçor, përçarës, pengmarrës

"Ka një plan për të mbajtur PD-në tëNeritan Sejamini në TPZ

Neritan Sejamini thotë se ka një plan që Partia Demokratike, të vijojë të jetë e destabilizuar. 

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Sejamini tha se grupi parlamentar i PD, nuk ka asnjë rol dhe nuk mund të marrë vendime për partinë, ndaj 30 deputetët që kanë firmosur paltformën e Alibeajt, thjesht e dëmtojnë më shumë partinë. 

“Deputetët nuk kanë rol në vendimarrjen e brendshme të partisë. Është sikur të firmosim edhe ne këtu edhe t’i vendosim kushte PD-së. Ajo që është e qartë, duket që ka një prirje, për ta mbajtur PD-në të destabilizuar.

Kur gjykata njohu vendimet e Kuvendit të thirrur nga Berisha, u duk sikur kjo do të ishte një zgjidhje. Filluan edhe përpjekjet për ta mbajtur të destabilizuar.

Grupi parlamentar jo vetëm nuk ka rol, por pjesa më e madhe e tyre janë të mbaruar komplet, nuk i njeh askush, i ka vendosur Luli në listë. Këta do të vënë kushte? Janë deputetë pa asnjë lloj roli në vendimarrjen e brendshme.

Alibeaj nuk ka mbledhur asnjë forum të partisë. Këta njerëz nuk kanë fare mbështetje në elektorat. Kjo përpjekje e tyre është inatçore, përçarëse, pengmarrëse.

Ky rol i tyre duhet ndaluar. Ka vetëm dëme dhe nuk sjell asgjë të mirë”, tha Sejamini. 

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar12 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar12 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil14 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil14 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime14 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil14 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook