Lidhu me ne

Radar

Rama, opozitës: Kope e infektuar nga budallallëku, keni shtrembërim në ADN

Kryeministri Edi Rama akuzoi opozitën se i merr njerëzit për budallenj, duke thënë se kjo është arsyeja se janë katandisur ashtu siç janë.

Në fjalën e tij në seancën parlamentare, kreu i qeverisë tha se ka një arsye degradimi i opozitës, që pa e gjetur nuk bëjnë dot asgjë.

Ndahuni në sa pjesë të doni, në 3 pjesë, 4 pjesë, është e njëjta gjë. Vini flisni këtu për vlerat e trashëgimisë kulturore ju?

Ju që kulturalisht jeni kërcënimi më i madh i vendit tonë, ju që kulturalisht jeni agresion permanent mbi shoqërinë tonë, ju që kulturalisht jeni shembulli i lëvizjes që s’duhet të ndodhë.

Ju që kulturalisht kërkoni ta ktheni Shqipërinë në kohën kur luftonte me Amerikën.

Nuk e kam pritur që ti të marrësh flamurin me Amerikën, (drejtuar Edmond Spahos), por e shpjegoj si degradimin e pashmangshëm të të qenit pjesë e një kopeje ku budallallëku është sëmundje ngjitëse, është çështje kohe se kur do të shfaqet sëmundja. Është sëmundje ngjitëse dhe është kaq evidente sa që dhe kur përplaseni me njeri tjetrin jeni dy pjesë të së njëjtës gjë, jeni ajo gjëja e ndarë përgjysmë.

Është një fakt të cilin e vërteton e përditshmja juaj pavarësisht se jeni në njërën anë, apo në anën tjetër të asgjësë që i’u ka ndarë në mes. Në momentin që jeni bërë pjesë e kopesë jeni të infektuar nga budallallëku.

Të jesh infektuar nga budallallëku do të thotë të jesh në krizë. Jeni thellësisht të afektuar, e keni shtrembërim në ADN që për çdo gjë flisni mbrapsht. Nuk keni pse fyheni, duhet të shikoni veten në pasqyrë dhe kur ta shikoni, do kuptoni që po them shumë pak, nuk e ka fajin pasqyra, merruni me veten.

MË TEPËR

Stil8 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar16 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil5 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil5 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Facebook