Lidhu me ne

Stil

Si u dobësua Kim Kardashian 7 kilogramë në tre javë që të hynte në fustanin e Marylin Monroe!

 

Pasi befasoi publikun me pamjen e saj e veshur me fustanin e Marylin Monroe në Met Gala, Kim Kardashian po kritikohet tani në rrjetet sociale se promovon sjellje jot ë shëndetëshme përsa i takon mënyrës së të ushqyerit. Ylli i reality shoë-t është dobësuar 7 kilogramë brenda 3 javësh, seose në të kundërt, fustani as nuk i mbëthehej dot.

Por si ia doli të humbiste këtë peshë në kaq kohë?

“Kam mbajtur dy herë në ditë një kostume saune, kam përdorur pistën e vrapimit, hoqa dorë krejtësisht nga sheqernat dhe karbohidratet, kaloritë i kam marrë vetëm nga protestinat dhe perimet. Nuk kam vdekur urie, pork am mbajtur një dietë të rreptë”, rrëfeu ajo për Vogue.

Jo të gjithë janë dakord me të, ndaj dhe në këtë rast, kritikat nuk munguan.

“Cështja me Kim Kardashian që dobësohet për një fustan është budallallëk, nuk është OK, nuk duhet ta thoshte këtë në televizion: vajzat e reja mund ta përdorin një gjë të tillë si justifikim për problemet e tyre të ushqyerjes”, ka shkruar një nënë në Twitter.

MË TEPËR

Kryesore1 orë më herët

Kryemadhi: Rama është kryetari i skemës së inceneratorëve, Veliaj avokati, paratë janë në llogarinë e Zotos

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi në emisionin “Open” se kreu i skemës së inceneratorëve është Edi Rama ndërsa avokati...

Radar1 orë më herët

Të moshuar ‘milionerë’ nga inceneratorët/ “Shtet i degjeneruar”, Lubonja: Qeveria me ca kompani përdorin njerëz në prag vdekje për të vjedhur paratë e shqiptarëve

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në rubrikën “Opinion” në News24 takimin e kryeministrit Edi Rama në Amsterdam me homologun holandez...

Radar2 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Nafta në Shqipëri po shitet më shtrenjtë se në Gjermani (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka dënuar rritjen e çmimit të naftës nga bordi i Edi Ramës. Berisha shkruan...

Radar2 orë më herët

Malltezi: Për inceneratorin e Fierit u vodhën 15 mln euro për dy javë

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi deklaroi` në ‘Task Forcë’ në SYRI TV se inceneratorët vetëm brenda 2...

Radar6 orë më herët

“Mbrëmë e kam parë në televizor, jam pa gjumë gjithë natën”- Pas zonjës Haxhire flet edhe “pronarja” tjetër e inceneratorëve Ruzhdije Meta (INTERVISTA)

Pas historisë së zbuluar dje të 95-vjeçares Haxhire Gurakuqi, me “biznes 30 milionë dollarë” në Lezhë, një tjetër e moshuar...

Stil6 orë më herët

Rihanna, miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna së fundmi hyri në listën vjetore të Forbes të femrave më të pasura të vetë-bëra në Amerikë për të...

Stil6 orë më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar6 orë më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar10 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil10 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Facebook