Lidhu me ne

Sport

Del kalendari i Premier League, sezoni 2022-2023!

(Përballjet e javës së parë)

Premier League 2022/23 do të fillojë më 5 gusht me ndeshjen Crystal Palace-Arsenal.

Zbardhet kalendari i Premier League, sezoni 2022-2023! (Përballjet e

Premier League 2022/23 do të fillojë më 5 gusht me ndeshjen Crystal Palace-Arsenal. Kampioni në fuqi Manchester City do të debutojë të dielën më datë 7 ndaj West Ham. Transfertë në këtë javë të parë edhe për Liverpool që do të luajë ndaj Fulham, ndërsa Chelsea do të përballet me Everton.

Do të duhet të presim deri në javën e 11-të për ndeshjen e madhe mes Liverpoolit dhe City-t. Java e fundit do të luhet më 28 maj të vitit 2023.Raundi i fundit i kampionatit para pushimit gjashtë-javor të Kupës së Botës është caktuar për datat 12-13 nëntor.

Programi java 1 (5-7 gusht)

Crystal Palace – Arsenal

Fulham – Liverpool

Bournemouth – Aston Villa

Leeds – Wolverhampton

Leicester – Brentford

Neëcastle – Nottingham Forest

Tottenham – Southampton

Everton – Chelsea

Manchester United – Brighton

West Ham – Manchester City

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Stil7 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar15 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil5 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Facebook