Lidhu me ne

Sport

“Qatar 2022” – Seksi i ndaluar për beqarët, 7 vjet burg nëse kapesh në flagrancë


“Qatar 2022” – Seksi i ndaluar për beqarët, 7 vjet burg nëse kapesh në flagrancë

Një lajm i pazakontë vjen nga Katari që tremb paksa tifozët që do të shkojnë atje për të ndjekur Botërorin.

Aksioni i vetëm që do të ndodhë në Kupën e Botës do të jetë në fushë… sepse autoritetet lokale thuhet se po zbatojnë një ndalim të rreptë për të ndaluar dhe ndëshkuar tifozët beqarë në Katar këtë vit që kryejnë seks paramartesor.

Zyrtarët në vendin konservator arab ku seksi paramartesor është i paligjshëm, thonë që “nëse nuk je i martuar, nuk mundesh”.

Siç raporton “Daily Star”, çdo shkelës i rregullave mund të përballet me një dënim të rëndë nëse kapet …deri në 7 vjet burg.

“Seksi është shumë jashtë menysë, përveç nëse jeni duke ardhur si një ekip burrë e grua.”– tha një burim policor për gazetën. “Padyshim që nuk do të ketë tribuna për një natë në këtë turne.”

Kështu gazeta shkruan se tifozët “duhet të përgatiten.”

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar16 minuta më herët

“Mbrëmë e kam parë në televizor, jam pa gjumë gjithë natën”- Pas zonjës Haxhire flet edhe “pronarja” tjetër e inceneratorëve Ruzhdije Meta (INTERVISTA)

Pas historisë së zbuluar dje të 95-vjeçares Haxhire Gurakuqi, me “biznes 30 milionë dollarë” në Lezhë, një tjetër e moshuar...

Stil19 minuta më herët

Rihanna, miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna së fundmi hyri në listën vjetore të Forbes të femrave më të pasura të vetë-bëra në Amerikë për të...

Stil29 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar37 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar5 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil5 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Facebook