Lidhu me ne

Mix

2022 Kia EV6 fiton çmimin “Wards Auto’s 10 Interiors & UX”

Kia EV6

Kia EV6 2022 u shpall fitues i çmimit “Wards Auto’s 10 Interiors & UX”. EV6 është automjeti i parë i dedikuar me bateri elektrike i Kia-s dhe është hapi i parë në një kadencë të parashikuar të automjeteve efikase dhe progresive të udhëhequra nga strategjia e markës ‘Plan S’.

“Ne jemi të nderuar të marrim këtë çmim për EV6, i cili përfaqëson një hap të rëndësishëm drejt strategjisë transformuese të elektrifikimit global të Plan S” të Kia,” tha Steven Center, COO dhe EVP, Kia America. “Elementët modernë, të guximshëm të dizajnit dhe zgjidhjet e brendshme të EV6 të integruara në mënyrë të menduar me teknologjinë intuitive përforcojnë vizionin e Kia për të ardhmen për automjetet elektrike.”

Për të përcaktuar fituesit, ekipi në Ward’s vlerëson brendësinë e automjeteve të reja ose të ridizajnuara dhe teknologjinë e përvojës së përdoruesit. Vlerësimi bazohet në një sërë metrikash, duke përfshirë dizajnin dhe estetikën, komoditetin, materialet, përshtatjen dhe përfundimin, lidhjen dhe info-argëtimin, ekranet dhe kontrollet, sistemet e avancuara të ndihmës së shoferit dhe vlerën.

“Kia EV6 është një vlerë e përgjithshme solide, me një interior elegant, sportiv dhe kontrolle shumë inovative të formësimit që kursejnë hapësirë ​​dhe reduktojnë rrëmujën,” tha Drew Winter, redaktori dhe gjyqtari i WardsAuto. “Kjo, plus kabina e tij shumë e gjerë dhe e rehatshme dhe materialet e nivelit të lartë e vendosin EV6 fort në listën tonë 2022 Wards 10 Best Interiors & UX.”

EV6 vazhdon të rritet në popullaritet. Deri më sot, më shumë se 10,000 modele EV6 janë shitur në të gjithë SHBA-në, duke kontribuar në rritjen prej 132 përqind të shitjeve të automjeteve elektrike të Kia-s mbi rekordin e mëparshëm të majit të vendosur në 2021; dhe rritja prej 5 përqind mbi rekordin e të gjitha kohërave të shitjeve mujore për kategorinë e automjeteve të vendosur në mars të 2022.

MË TEPËR

Kryesore3 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix4 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix4 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix4 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix4 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix4 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix4 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix4 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix14 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix14 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook