Lidhu me ne

Mix

A duhet të putheni në takimin e parë?

Një nga gjërat që i mundojnë çiftet kur takohen për herë të parë është fakti nëse duhet apo jo ta puthë partnerin?

Së pari, prisni të ndani një puthje brenda 3 takimeve të para.

Zakonisht do të ndjeni një shkëndijë romantike pasi të njiheni me personin.

Disa njerëz duan të puthen menjëherë në takimin e parë, por të tjerëve u duhet pak më shumë kohë për t’u njohur me njëri-tjetrin. Vetëm mos harroni se është krejtësisht normale nëse dikush dëshiron të presë më gjatë.

Nuk ka absolutisht asgjë të keqe të puthësh në takimin e parë nëse e pëlqen vërtet personin dhe ai e pëlqen këtë!

Puthni kur e ndjeni!

Nuk ka moment të duhur, ndaj lëreni puthjen tuaj të ndodhë spontanisht. Nëse provoni të zgjidhni një kohë specifike për puthjen tuaj të parë, mund të filloni të ndiheni pak në ankth duke pritur. Merrni frymë, relaksohuni dhe thjesht kushtojini vëmendje nëse po ndjeni atë shkëndijë romantike.

Nëse ata bëjnë kontakt me sy ose ju prekin, ata duan një puthje. Shikoni sinjalet.

 Nëse dikush po shikon buzët tuaja, atëherë është e sigurt që dëshiron t’ju puthë.

Pak privatësi e bën puthjen tuaj të parë të ndihet më e veçantë. Edhe nëse vërtet ndjeni dëshirën për të puthur dikë, kjo mund ta bëjë atë të ndihet paksa i pakëndshëm nëse jeni në publik. Kaloni në një vend pak më privat, në mënyrë që të keni mundësinë të shijoni momentin pa ju shqetësuar askush.

Për shembull, nëse jeni në një festë, mund të dilni jashtë për disa minuta, ku të jeni larg njerëzve.

Pyetni nëse personi tjetër dëshiron të puthë!

Të pyesësh dikë është respektuese, por mund të tingëllojë dhe jashtë mode. Por edhe sinqeriteti juaj do të vlerësohet.

Ju mund të tregoheni edhe të drejtpërdrejtë.

Për shembull, mund të thuash diçka të tillë si: “U kënaqa shumë në takimin tonë sonte. A mund të të puth?” Nëse ata thonë po, atëherë mund ta puthni.

MË TEPËR

Kryesore3 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix3 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix3 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix3 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix4 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix4 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix4 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix4 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix14 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix14 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook