Lidhu me ne

Mix

3 shenjat më arrogante të Horoskopit

Çdo shenjë ka karakteristikat e veta dhe kjo i bën të veçanta. Por disa prej tyre njihen për egoizmin dhe arrogancën, saqë nuk njohin asnjë tjetër përveç fjalës “unë”. Personat që i përkasin shenjës së Luanit, Dashit dhe Ujorit dallohet si më arrogantët e horoskopit.

Luani

Luanët zakonisht janë shumë të sigurt në disa raste, saqë mund të konsiderohen të përqendruar te vetja. Ata besojnë se janë në majë të botës dhe se të gjithë përreth tyre duhet t’i admirojnë vazhdimisht, duke lartësuar cilësitë e tyre dhe duke përmbushur dëshirat e tyre. Pjesërisht, kjo sjellje është për shkak të vëmendjes dhe admirimit që ata kanë marrë gjithmonë për personalitetin e tyre karizmatik dhe pranues.

Dashi

Personat e kësaj shenje mund të kenë prirje arrogante gjithashtu, por kjo nuk është në të vërtetë një gjë e keqe. Këta njerëz nuk janë të ftohtë, kanë një kufi kur bëhet fjalë për të qenë të vetëdijshëm për atë që ndodh përreth. Gjithmonë e vendosin veten e tyre në plan të parë, i kushtojnë shumicën e kohës aktiviteteve personale, duke shfrytëzuar pikat e tyre të forta. Sidoqoftë, nëse kërkoni ndihmën e tyre, do të gjejnë gjithmonë një mënyrë për t’ju ndihmuar.

Ujori

Ujorët zakonisht nuk janë të mirë në menaxhimin e emocioneve të të tjerëve. Ata priren t’i konsiderojnë qëllimet dhe aktivitetet e tyre më të rëndësishme sesa ato të njerëzve të tjerë, kështu që kërkojnë vëmendje të vazhdueshme. Por kur nuk e bëjnë këtë gjë, ata mund të ndihen të tradhtuar dhe të lënduar.

MË TEPËR

Kryesore5 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix5 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix5 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix5 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix6 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix6 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix6 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix6 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix15 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix15 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook