Lidhu me ne

Mix

Adele flet për rënien nga pesha: Më ndihmoi me ankthin

Adele ka folur së fundmi për humbjen e saj dramatike të peshës dhe sesi ka ndikuar në problemet e saj me shëndetin mendor.

Duke folur në emisionin “Desert Island Discs” në Radio 4, Adele tha se e kuptonte pse shtypi kishte qenë kaq i interesuar për humbjen e saj në peshëpasi ajo nuk e ndau publikisht udhëtimin e saj “si gjithë të tjerët”.

Duke folur me prezantuesen Lauren Laverne, ajo vazhdoi: “U ndjeva keq që disa njerëz  mendonin se komentet e të tjerëve nënkuptonin se nuk dukeshin mirë ose se nuk ishin të bukur.

“Disa nga ata që pashë ishin të rinj, ishin si 15 vjeç. Dhe kishte disa njerëz të tjerë që ndiheshin shumë të tradhtuar nga unë, duke qenë si ‘Oh ajo iu nënështrua presionit të ndjekësve’

“Gjë që nuk më shqetësoi vërtet sepse ata nuk ishin pranë meje në në orën 4 të mëngjesit, kur unë po qaja,kisha ankth dhe nevojë për ndihmë.”

Artistja, e cila kryesoi festivalin britanik Summer Time këtë fundjavë, ka folur më parë sesi ushtrimet e ndihmojnë me ankthin e saj.

“Ishte koha ime,” u shpreh ajo për Vogue . “E kuptova që kur isha duke ushtruar, nuk kisha asnjë ankth”.

Fituesja e Grammy gjithmonë i ka hedhur poshtë pretendimet se ka bërë dietë ose ka provuar “agjërim me ndërprerje, duke këmbëngulur: “Unë ha më shumë se dikur sepse stërvitem shumë”.

Dreka e saj thuhet se shpesh përbëhet nga një sallatë lakër jeshile me majdanoz, selino, mollë dhe arra  me vaj ulliri dhe lëng limoni.

MË TEPËR

Kryesore3 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix3 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix3 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix3 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix4 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix4 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix4 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix4 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix14 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix14 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook