Lidhu me ne

Sport

Arrihet marrëveshja e shumëpritur, Mayweather dhe McGregor pritet të vihen përballë njëri-tjetrit

Arrihet marrëveshja e shumëpritur, Mayweather dhe McGregor pritet të vihen përballë njëri-tjetrit

Arrihet marrëveshja e shumëpritur, Mayweather dhe McGregor pritet të vihen përballë njëri-tjetrit

Dueli i shumëpritur për shumë tifozë më në fund mund të realizohet. Në ring do të shikojmë duelin e shumëdëshiruar mes Conor McGregor dhe Flayd Mayweather.

Siç raportohet nga mediat e huaja dyshja është shumë afër arritjes së marrëveshjes për të zhvilluar një ndeshje mes tyre dhe kjo përballje mund të vijë 5 vjet pas duelit të parë mes tyre.

Amerikani rriti rekordin e tij të përsosur të boksit profesionist në 50-0 me një nokaut të raundit të 10-të ndaj irlandezit në vitin 2017.

Pretendon se kushtet personale tashmë janë rënë dakord mes dy luftëtarëve, por ende nuk ka një marrëveshje për numrin e raundeve, me ish-kampionin e UFC-së McGregor që dëshiron 10.

Lufta është caktuar të jetë në 70 kilogramë që do të kërkonte që McGregor të humbte një peshë të konsiderueshme, mbi 10 kilogramë.

Thuhet se Mayweather i ka ofruar McGregorit 157.9 milionë dollarë për ndeshjen e kthimit dhe thuhet se është i gatshëm të vendosë në linjë rekordin e tij të pamposhtur profesional.

Një burim ‘afër kampit të Mayweather’ i tha The Sun: “Connor do ta marrë luftën vetëm me kusht që Floyd të jetë i gatshëm të vendosë rekordin e tij profesional, kështu që lufta nuk do të jetë një ekspozitë, do të jetë një luftë zyrtare”.

“Do të jetë në 70 kilogramë. Kjo është ajo që ne dimë deri më tani. Do të jetë hera e fundit që Floyd del në ring, kështu që nuk duhet humbur.

Marrëveshja është shumë afër realizimit. Kushtet personale janë rënë dakord nga të dyja palët. Do të jetë një paraqitje përfundimtare.

Floyd e sheh atë si fundin e epokës Mayweather dhe fillimin e epokës së Gervonta Davis.

Ai beson se do të jetë dueli më i madh që ka parë ndonjëherë dhe ka thënë ‘Njerëzit më së miri të jenë gati sepse do të jetë diçka spektakolare.

Ka argumente rreth raundeve për momentin me ekipin e Connor që dëshiron 10 raunde. Por, marrëveshja dhe të drejtat sigurisht që po arrijnë atje”, thuhet më tej nga burimi në fjalë.

Lufta e parë mes dyshes, e cila u organizua në Las Vegas, ishte ngjarja e dytë më e madhe në histori, duke tërhequr më shumë se katër milionë shikues.

Mayweather fitoi 250 milionë funte nga lufta, me McGregor që fitoi më shumë se 100 milionë funte.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix2 orë më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix2 orë më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet3 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar3 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix3 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix3 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix3 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore3 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix4 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook