Lidhu me ne

Sport

Miliona euro, kush janë 20 transferimet më të kushtueshme të verës?

Midis vendimit të Kylian Mbappe për të qëndruar me PSG-në, pasigurisë për të ardhmen e Cristiano Ronaldos, disa marrëveshjeve prej 100 milionë eurosh dhe dramës për lëvizjen e Jules Kounde, “dritarja” e transferimeve të verës 2022, mbetet ende e hapur.

Si gjithmonë paratë kanë fluturuar nëpër ligat kryesore të Evropës, në La Liga, Premier League, Seria A dhe ligat franceze dhe ato gjermane, ku shpenzimet e elitës së Anglisë pothuajse përputhen me klubet e katër divizionet e tjera kryesore.

Nënshkrimi i Darwin Nunez nga Liverpool është padyshim lëvizja më e madhe e bërë për sa i përket financave pasi mund të arrijë në 100 milionë euro, ndërsa Manchester City ndoshta ka bërë marrëveshjen e profilit më të lartë falë nënshkrimit të Erling Haaland .

Diku tjetër, Real Madrid ka blerë Aurelien Tchouameni nga Monaco në një marrëveshje që mund të arrijë 100 milionë euro në atë që është marrëveshja më e madhe e Spanjës deri më tani.

Ka pasur gjithashtu një grup lojtarësh që i janë bashkuar skuadrave në baza të përhershme pas huazimeve të suksesshme. Ndoshta shembulli më i rëndësishëm i kësaj është ai  Aston Villa për blerjen e Philippe Coutinho nga Barcelona. Federico Chiesa ka mbetur te Juventusi kurse PSG ka përfunduar blerjen e Nuno Mendes nga Sporting CP.

Lëvizja rekord e Richarlison nga Everton në Tottenham për 70 milionë euro.

Raphinha nënshkroi për Barcelonën në një marrëveshje prej 66 milionë eurosh, ndërsa Raheem Sterling ndërroi Manchester Cityn për Chelsean për 56 milionë euro.

Mbrojtësit Jules Kounde, Matthijs de Ligt dhe Lisandro Martinez kanë qenë të gjithë në lëvizje, përkatësisht te Barcelona, ​​Bayern Munich dhe Manchester United.

Dhe më shumë marrëveshje të suksesshme me siguri do të pasojnë, me largimin e mundshëm të Frenkie de Jong nga Barcelona.  

20 transferimet më të bujshme të verës 2022 deri më tani

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix2 orë më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix2 orë më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet3 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar3 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix3 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix4 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix4 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore4 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix4 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook