Lidhu me ne

Mix

3 shenjat më të qeta të Horoskopit, a jeni një prej tyre?

Bota mund të jetë në krizë dhe megjithatë disa njerëz kanë aftësinë të qëndrojnë të qetë, të ftohtë dhe të mbledhur. Këta janë njerëz që nuk i lënë problemet t’i prekin. Gjatë një konfrontimi, ata nuk i nënshtrohen shprehjeve të zemërimit ose nuk e humbasin lehtësisht durimin. Ata nuk duket se shqetësohen për atë që mund të sjellë e nesërmja ose gjashtë muajt e ardhshëm. Ndërsa të gjithë mund të punojnë shumë për të që të bëhen më të qetë në jetën e tyre, disa njerëz tashmë e kanë atë në karakterin e tyre për shkak të ndikimit të shenjës së tyre. Sipas astrologëve, 3 shenjat më të qeta kanë disa gjëra të përbashkëta.

Demi

Si një shenjë e qëndrueshme e tokës, Demi ka padyshim atë që duhet për të qenë ndër shenjat më të qeta. Në mënyrat e tij të qëndrueshme ai ndërmerr veprime ngadalë dhe mendon gjithçka. Ai njihet si shumë i durueshëm dhe zakonisht ka nevojë për shumë provokime para se të zemërohet.

Demi e bën këtë listë kryesisht sepse dihet se janë të palëkundur dhe kokëfortë.

Bricjapi

Ashtu si Demi, Bricjapi është një shenjë e tokës që lëviz me një ritëm të ngadaltë dhe të qëndrueshëm, është metodik dhe punon shumë për të arritur në zgjidhjen e duhur. Nëse ka një problem, Bricjapi është i sigurt se do ta zgjidhë atë në një mënyrë të ftohtë. Bricjapi është shumë inteligjent dhe i arrin zgjidhjet në mënyrë shumë praktike. Ai i rregullon mendimet e tij me mençuri.

Për disa, Bricjapët mund të jenë të ftohtë ose pa ndjenja, por kjo është për shkak të natyrës së tyre praktike. Në mendjet e tyre, duke vepruar në mënyrë impulsive ose duke u emocionuar nuk do të zgjidhë asgjë.

Ujori

Elementi i ajrit ka të bëjë shumë me anën mendore, si mendimet, idetë dhe komunikimi. Për shkak të kësaj, shenjat e ajrit kanë një tendencë për t’i menduar gjërat. Megjithatë, ky nuk është rasti me Ujorin. Ujori është e vetmja shenjë e ajrit që mund të bëjë këtë listë, dhe kjo për shkak të sjelljes së tyre të qëndrueshme.

Ashtu si një mendimtar i vërtetë, Ujori ka aftësinë të tërhiqet nga mendimet dhe ndjenjat e tyre. Bërja e kësaj i lejon atij të vlerësojë në mënyrë objektive, e cila është një nga mënyrat se si elementi i ajrit shkëlqen më shumë.

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Kanye West pranon se është i fiksuar me shoqen e ngushtë të Kylie-t

Postimet e çuditshme të Kanye West në Instagram nuk kanë fund, por që do arrinte kaq larg s’na e kishte...

Kritike10 orë më herët

Bërtitës, uluritës, arrogantë, kërcënues, imponues, invadues, imamët e Kosovës të kallin tmerrin.

Sa më tepër klithin imamët e Kosovës, aq më tepër i zbulojnë sisët dhe i zvogëlojnë brekët çikat e Tiranës!...

Kioske10 orë më herët

TiRama, si dhuna e parasë mbi shijen

Nga Andi Bushati Mbrëmë në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” po shikoja një kronikë reklamë që tregonte për kullën...

Radar10 orë më herët

Sulmi ndaj TIMS, janë zhdukur gjurmët e 54 udhëtimeve të Taulant Ballës me trafikantët

Sulmi ndaj TIMS, Berisha: Janë zhdukur gjurmët e 54 udhëtimeve të Taulant Ballës me trafikantët Në konferencën për mediat, që...

Mix11 orë më herët

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey “Mendo si mbretëreshë. Një mbretëreshë nuk ka frikë të dështojë. Dështimi është një...

Kryesore12 orë më herët

Rama habit liderët europianë me kravatën e mbushur me imazhet e organit gjenital femëror

Rama habit liderët europianë me kravatën e mbushur me imazhet e organit gjenital femëror Kryeministri Edi Rama, mori pjesë në...

Radar12 orë më herët

Rama, shqiptarët i merr për njerëz të padijshëm, por e vërteta është se janë inteligjentë, patriotë dhe të ndershëm

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka zhvilluar një takim me banorë të zonës në Memaliaj. Gjatë fjalës së tij...

Mix12 orë më herët

Vegjetarianët dy herë më shumë të rrezikuar nga depresioni se ata që hanë mish

Vegjetarianët dy herë më shumë të rrezikuar nga depresioni se ata që hanë mish Dietat vegjetariane mund të rrisin rrezikun...

Mix12 orë më herët

Më mirë çaji apo kafeja? Studimi i fundit jep përgjigjen e dilemës së madhe

Më mirë çaji apo kafeja? Studimi i fundit jep përgjigjen e dilemës së madhe Kafe apo çaj? Kjo është pyetja...

Mix12 orë më herët

Arsyet përse dieta mund t’ju shkaktojë depresion

Arsyet përse dieta mund t’ju shkaktojë depresion Të heqësh dorë nga buka, makaronat dhe karbohidratet dhe ti zëvendësosh me një...

Facebook