Lidhu me ne

Sport

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Serena Williams do të godasë topin e saj të fundit të tenisit në US Open.

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Atletja e famshme njoftoi në një artikull për Vogue të botuar sot se do të tërhiqet nga tenisi pas turneut vjetor për t’u fokusuar në ndërtimin e familjes së saj. Ajo dhe bashkëshorti i saj, Alexis Ohanian, kanë një vajzë 4-vjeçare Olympia.

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

“Por këto ditë, nëse më duhet të zgjedh midis krijimit të rezymesë sime të tenisit dhe ndërtimit të familjes sime, unë zgjedh këtë të fundit”, shkroi ajo në esenë e saj personale.

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Williams shkroi se dëshiron një fëmijë të dytë, por vetëm pasi ditët e saj si sportiste të kenë përfunduar.

“Në vitin e fundit, Alexis dhe unë jemi përpjekur të kemi një fëmijë tjetër dhe së fundmi morëm disa informacione nga mjeku im që më qetësuan dhe më bënë të ndihem se sa herë që jemi gati, mund ta shtojmë familjen tonë,” shpjegoi ajo. “Unë definitivisht nuk dua të mbetem përsëri shtatzënë si atlete.”

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Williams, e cila fitoi ndeshjen e saj të parë në më shumë se një vit të hënën në National Open në Toronto, konfirmoi se do të luante në US Open në Queens më vonë këtë muaj, megjithëse ajo pranoi se nuk e di nëse do të largohet fituese. Ky do të jetë eventi i saj i fundit Grand Slam. Rikujtojmë se Williams ka fituar 23 tituj Grand Slam.

MË TEPËR

Radar10 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar10 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar10 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix18 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar19 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix19 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar19 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix19 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix19 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix19 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook