Lidhu me ne

Mix

Ryan Giggs dhunues sistematik. Zbardhet dëshmia e frikshme e ish të fejuarës

Ryan Giggs dhunues sistematik. Zbardhet dëshmia e frikshme e ish të

Dalin në skenë detaje të reja rreth dhunës që Ryan Giggs ka ushtruar ndaj ish-parnteres Kate Greville. Ish-mesfushori dhe trajneri i Uellsit, karriera të të cilit në fushë nuk ka asnjë krahasim me jetën private, është aktualisht në një proces gjyqësor ku 38-vjeçarja e akuzon duke theksuar përpara gjykatësit se ai e ka dhunuar vazhdimisht duke e goditur edhe me kokë dhe më pas i ka dërgua mesazhe ku i shkruante:

“Jam çmendur tërësisht. Jam i frikësuar nga vetja ime dhe nuk mund të bëj asgjë”.

Ryan Giggs dhunues sistematik. Zbardhet dëshmia e frikshme e ish të

Sipas akuzës, Giggs e sulmoi fizikisht për herë të fundit të fejuarën kur ajo i tha se do ta braktiste dhe ngjarja ndodhi gjatë momentit kur ajo po bënte gati valixhet.

Ai tentoi gjithashtu ta shantazhonte ish të fejuarën me foto intime të cilat ua dërgoi miqve dhe kolegëve të saj të punës, ndërsa në tentativë për ta shkëputur nga motra Emma që i doli në mbrojtje, ai goditi edhe këtë të fundit në nofull.  

Ryan Giggs dhunues sistematik. Zbardhet dëshmia e frikshme e ish të

Giggs akuzohet se ka mbajtur me forcë Kate midis dhjetorit 2017 dhe nëntorit 2020 gjatë “një cikli të pafund abuzimi emocional dhe fizik”.

Ndërkohë, gjykata nuk ka pranuar si dëshmitarë në mbrojtje të tij ish-trajnerin Alex Ferguson dhe ish-shokun e skuadrës Gary Neville me motivacionin që kët bëhet fjalë për sjelljen e tij jashtë dhe jo brenda fushës së blertë.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix8 orë më herët

Kanye West pranon se është i fiksuar me shoqen e ngushtë të Kylie-t

Postimet e çuditshme të Kanye West në Instagram nuk kanë fund, por që do arrinte kaq larg s’na e kishte...

Kritike9 orë më herët

Bërtitës, uluritës, arrogantë, kërcënues, imponues, invadues, imamët e Kosovës të kallin tmerrin.

Sa më tepër klithin imamët e Kosovës, aq më tepër i zbulojnë sisët dhe i zvogëlojnë brekët çikat e Tiranës!...

Kioske9 orë më herët

TiRama, si dhuna e parasë mbi shijen

Nga Andi Bushati Mbrëmë në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” po shikoja një kronikë reklamë që tregonte për kullën...

Radar9 orë më herët

Sulmi ndaj TIMS, janë zhdukur gjurmët e 54 udhëtimeve të Taulant Ballës me trafikantët

Sulmi ndaj TIMS, Berisha: Janë zhdukur gjurmët e 54 udhëtimeve të Taulant Ballës me trafikantët Në konferencën për mediat, që...

Mix10 orë më herët

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey “Mendo si mbretëreshë. Një mbretëreshë nuk ka frikë të dështojë. Dështimi është një...

Kryesore11 orë më herët

Rama habit liderët europianë me kravatën e mbushur me imazhet e organit gjenital femëror

Rama habit liderët europianë me kravatën e mbushur me imazhet e organit gjenital femëror Kryeministri Edi Rama, mori pjesë në...

Radar11 orë më herët

Rama, shqiptarët i merr për njerëz të padijshëm, por e vërteta është se janë inteligjentë, patriotë dhe të ndershëm

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka zhvilluar një takim me banorë të zonës në Memaliaj. Gjatë fjalës së tij...

Mix11 orë më herët

Vegjetarianët dy herë më shumë të rrezikuar nga depresioni se ata që hanë mish

Vegjetarianët dy herë më shumë të rrezikuar nga depresioni se ata që hanë mish Dietat vegjetariane mund të rrisin rrezikun...

Mix11 orë më herët

Më mirë çaji apo kafeja? Studimi i fundit jep përgjigjen e dilemës së madhe

Më mirë çaji apo kafeja? Studimi i fundit jep përgjigjen e dilemës së madhe Kafe apo çaj? Kjo është pyetja...

Mix11 orë më herët

Arsyet përse dieta mund t’ju shkaktojë depresion

Arsyet përse dieta mund t’ju shkaktojë depresion Të heqësh dorë nga buka, makaronat dhe karbohidratet dhe ti zëvendësosh me një...

Facebook