Lidhu me ne

Kryesore

Inceneratorët/ Malltezi: SPAK ka frikë të hetojë! Përgjegjës janë Rama me Agaçin dhe Ahmetajn

Inceneratorët/ Malltezi: SPAK ka frikë të hetojë! Përgjegjës janë Rama me Agaçin dhe Ahmetajn

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Jamarbër Malltezi, komentoi në edicionin e pasdites në Syri Tv aferën korruptive të inceneratorëve. Malltezi deklaroi se kemi të bëjmë me një aferë e cila kutërbon erë në çdo këndvështrim.

Më tej ai tha se SPAK po qëron orizin me doreza boksi dhe nuk guxon të hyjë më thellë në çështjen korruptive ku është e përfshirë qeveria.

Sipas Malltezit ‘koka’ nuk është Lefter Koka, por Edi Rama, Engjëll Agaçi dhe Arben Ahmetaj ndërsa shtoi se përveç kreut të qeverisë dhe Agaçit nuk ka këllqe askush të bënte një gjë kundër ligjit.

U injoruan strategji, plane veprimi, me qëllimin për të vjedhur ca para. Nënkotraktorët e nënkontraktorëve të kontraktorëve, ngaqë e dinin që kjo është direkt te Edi Rama nuk kanë përfillur asnjë rregull.

Kjo që ka nxjerrë Partia e Lirisë për përdorjen e të vdekurve, janë nënkontraktorët e nënkontraktorëve. Këto e dinin që kanë një mbrojtje të madhe politike. Kanë bërë çfarë kanë dashur.

Po merret me Kokën, i cili është një aferë 4 mln euro, ndërsa afera e inceneratorëve është 430 mln euro. Ajo e zotit Koka është më pak se 1 për qind e aferës totale, por 99 për qind kush e heton? Ajo ku është përfshirë Bllako është më pak se 0.1 për qind, po 99.9 për qind kush do e hetojë?

SPAK nuk guxon të hetojë, nuk guxon të mbledhë çështjet. Të njëjtët personazhe tek të tre inceneratorët, të njëjtët sekserë. Qartazi, sinkronizim i plotë.

SPAK mjafton të thërrasë drejtorin e drejtorisë juridike në kryeministri, që ka kaluar një kontratë ndesh me ligjin, nëse ti e ke miratuar, mban përgjegjësi dhe ta ofrojë të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë dhe tregon ai se si drejtoria juridike nuk u lejua të shikonte draftin e kontratës e sjellë e gatshme nga Zoto, Mërtiri, Gugallja, si sekserë të Ramës, Ahmetajt dhe Agaçit.

Pa firmën e Ramës nuk lëvizet fondi. Kanë pasur garanci të plotë nga Rama. Agaçi dhe Rama janë direkt përgjegjës.”-tha Malltezi.

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Kanye West pranon se është i fiksuar me shoqen e ngushtë të Kylie-t

Postimet e çuditshme të Kanye West në Instagram nuk kanë fund, por që do arrinte kaq larg s’na e kishte...

Kritike10 orë më herët

Bërtitës, uluritës, arrogantë, kërcënues, imponues, invadues, imamët e Kosovës të kallin tmerrin.

Sa më tepër klithin imamët e Kosovës, aq më tepër i zbulojnë sisët dhe i zvogëlojnë brekët çikat e Tiranës!...

Kioske10 orë më herët

TiRama, si dhuna e parasë mbi shijen

Nga Andi Bushati Mbrëmë në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” po shikoja një kronikë reklamë që tregonte për kullën...

Radar10 orë më herët

Sulmi ndaj TIMS, janë zhdukur gjurmët e 54 udhëtimeve të Taulant Ballës me trafikantët

Sulmi ndaj TIMS, Berisha: Janë zhdukur gjurmët e 54 udhëtimeve të Taulant Ballës me trafikantët Në konferencën për mediat, që...

Mix12 orë më herët

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey “Mendo si mbretëreshë. Një mbretëreshë nuk ka frikë të dështojë. Dështimi është një...

Kryesore12 orë më herët

Rama habit liderët europianë me kravatën e mbushur me imazhet e organit gjenital femëror

Rama habit liderët europianë me kravatën e mbushur me imazhet e organit gjenital femëror Kryeministri Edi Rama, mori pjesë në...

Radar12 orë më herët

Rama, shqiptarët i merr për njerëz të padijshëm, por e vërteta është se janë inteligjentë, patriotë dhe të ndershëm

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka zhvilluar një takim me banorë të zonës në Memaliaj. Gjatë fjalës së tij...

Mix13 orë më herët

Vegjetarianët dy herë më shumë të rrezikuar nga depresioni se ata që hanë mish

Vegjetarianët dy herë më shumë të rrezikuar nga depresioni se ata që hanë mish Dietat vegjetariane mund të rrisin rrezikun...

Mix13 orë më herët

Më mirë çaji apo kafeja? Studimi i fundit jep përgjigjen e dilemës së madhe

Më mirë çaji apo kafeja? Studimi i fundit jep përgjigjen e dilemës së madhe Kafe apo çaj? Kjo është pyetja...

Mix13 orë më herët

Arsyet përse dieta mund t’ju shkaktojë depresion

Arsyet përse dieta mund t’ju shkaktojë depresion Të heqësh dorë nga buka, makaronat dhe karbohidratet dhe ti zëvendësosh me një...

Facebook