Lidhu me ne

Radar

Masakra në Mal të Zi/ Kush është Vuk Boriloviç, 34-vjeçari që pas sherrit me familjen qëlloi kë i doli përpara në rrugë (FOTOT)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Mal të Zi, ku një 34-vjeçar vrau 11 persona dhe plagosi gjashtë të tjerë, mes tyre edhe një punonjës i policisë.

Më pas sulmuesi mbeti i vrarë dhe pritet konfirmimi nëse është vrarë në një përballje me policinë apo është vrarë nga një bashkëqytetar. Megjithëse sipas medieve është kjo e dyta.

Po ashtu edhe prokurorja Andrijana Nastiç tha për TVCG se dy fëmijë janë vrarë, dhe sipas dyshimeve fillestare, sulmuesi është vrarë nga një bashkëqytetar dhe jo nga policia.

Ngjarja e rëndë ka nisur pas një konflikti familjar, pas të cilit sulmuesi ka qëlluar rastësisht kalimtarët në rrugë.

I dyshuari është identifikuar si 34-vjeçari Vuk Boriloviç, i cili ka qëlluar edhe mbi fëmijët.

Dy të plagosur janë dërguar në spitalin e Cetinjës, ndërsa katër të plagosur janë transportuar në Qendrën Klinike në Podgoricë. Tre prej të plagosurve thuhet se janë në rrezik për jetën.

Kush është Vuk Boriloviç?

Mediet kanë publikuar foton e tij.

Boriloviç u lind më 21 nëntor 1988 në Cetinje, ku mbaroi shkollën fillore. Shkollën e mesme për mekanikë anijesh e kreu në Beograd. Ai ishte i martuar dhe baba i tre fëmijëve.

Tragjedia ka ndodhur për shkak të konfliktit të pazgjidhur në familje.

Vuk Boriloviç dyshohet se ka vrarë të gjithë familjen e tij dhe më pas ka dalë në rrugë dhe ka qëlluar rastësisht njerëzit. “Ne jemi të gjithë ende në shok, nuk mund ta besoj atë që bëri. Kam dëgjuar se borxhi ishte arsyeja e kësaj masakre të tmerrshme. Ai nuk ishte në marrëdhënie të mira me fqinjët e tij, ai i vrau ata, por pse gruaja e tij e pafajshme dhe fëmijët.”- tha i tronditur një i afërm i tij.

Më pas qytetari shtoi se besonte që Boriloviç kishte përjetuar një krizë nervore.

“Ai iu errësuan sytë, ai e bëri atë në një lloj krisjeje nervore. As banorët më të vjetër të Cetinjave nuk e mbajnë mend diçka të tillë. Ka ndoshta 200 shtëpi në Medovinë, dhe ai fjalë për fjalë ka qëlluar pa dallim mbi njerëzit që rastësisht janë përballë shtëpisë të tyre, në rrugë.”– tha ky dëshmitar okular, citon B92.

Boriloviç më parë ka punuar si kamarier në Parkun Kombëtar Lovçen.

“Ai ka qenë gjuetar dhe thuhet se ka vrarë njerëz me pushkë gjuetie, ka pasur armë, është shumë e rëndë për ne, nuk mund ta besojmë që e ka bërë këtë.”- ka përfunduar dëshmitari okular.

MË TEPËR

Mix8 orë më herët

Kanye West pranon se është i fiksuar me shoqen e ngushtë të Kylie-t

Postimet e çuditshme të Kanye West në Instagram nuk kanë fund, por që do arrinte kaq larg s’na e kishte...

Kritike9 orë më herët

Bërtitës, uluritës, arrogantë, kërcënues, imponues, invadues, imamët e Kosovës të kallin tmerrin.

Sa më tepër klithin imamët e Kosovës, aq më tepër i zbulojnë sisët dhe i zvogëlojnë brekët çikat e Tiranës!...

Kioske9 orë më herët

TiRama, si dhuna e parasë mbi shijen

Nga Andi Bushati Mbrëmë në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” po shikoja një kronikë reklamë që tregonte për kullën...

Radar10 orë më herët

Sulmi ndaj TIMS, janë zhdukur gjurmët e 54 udhëtimeve të Taulant Ballës me trafikantët

Sulmi ndaj TIMS, Berisha: Janë zhdukur gjurmët e 54 udhëtimeve të Taulant Ballës me trafikantët Në konferencën për mediat, që...

Mix11 orë më herët

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey “Mendo si mbretëreshë. Një mbretëreshë nuk ka frikë të dështojë. Dështimi është një...

Kryesore11 orë më herët

Rama habit liderët europianë me kravatën e mbushur me imazhet e organit gjenital femëror

Rama habit liderët europianë me kravatën e mbushur me imazhet e organit gjenital femëror Kryeministri Edi Rama, mori pjesë në...

Radar11 orë më herët

Rama, shqiptarët i merr për njerëz të padijshëm, por e vërteta është se janë inteligjentë, patriotë dhe të ndershëm

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka zhvilluar një takim me banorë të zonës në Memaliaj. Gjatë fjalës së tij...

Mix12 orë më herët

Vegjetarianët dy herë më shumë të rrezikuar nga depresioni se ata që hanë mish

Vegjetarianët dy herë më shumë të rrezikuar nga depresioni se ata që hanë mish Dietat vegjetariane mund të rrisin rrezikun...

Mix12 orë më herët

Më mirë çaji apo kafeja? Studimi i fundit jep përgjigjen e dilemës së madhe

Më mirë çaji apo kafeja? Studimi i fundit jep përgjigjen e dilemës së madhe Kafe apo çaj? Kjo është pyetja...

Mix12 orë më herët

Arsyet përse dieta mund t’ju shkaktojë depresion

Arsyet përse dieta mund t’ju shkaktojë depresion Të heqësh dorë nga buka, makaronat dhe karbohidratet dhe ti zëvendësosh me një...

Facebook