Lidhu me ne

Mix

Brenda shtëpisë gjigande së Demi Lovato në Los Angeles!

Brenda shtëpisë gjigande së Demi Lovato në Los Anxhelos!

Shtëpia e Demi Lovato-s në Los Anxhelos nuk mund të ngatërrohet me shtëpinë e dikujt tjetër, me orendi eklektike dhe dhoma të dekoruara me gaz që pasqyrojnë personalitetin dinamik të kantautorit.

“Është krejtësisht ndryshe sepse shtëpia e fundit që kam pasur për vete nuk kam pasur një vizion për të,” tha Lovato për Architectural Digest në një turne ekskluziv në ueb në shtëpinë e fermës moderne prej 8500 metrash katrorë që ajo bleu në vitin 2020. Ishte vetëm kjo shtëpi e zbrazët, e bardhë, minimaliste por komode. Më pëlqeu shumë të jetoja atje, por në të njëjtën kohë, ndihesha bosh”.

Këtë herë, Lovato bashkëpunoi me themeluesit e Argyle Design, Kat Bell dhe James Drew, të cilët ndihmuan të mbushet shtëpia me prekje argëtuese dhe elegante, si p.sh. një llambë e madhe reje që ndryshon ngjyrën nga Rania Peet, e cila është pezulluar nën një mural psikedelik nga Jen Stark.

Brenda shtëpisë gjigande së Demi Lovato në Los Anxhelos!

“Isha në një vend ku doja që gjithçka në shtëpinë time të ishte super e pakëndshme”, citohet të ketë thënë Lovato. “Doja që të ishte një lloj psikedeliku dhe super vibey, por gjithashtu doja që të kishte një energji të mirë mikpritëse për kohën kur kam njerëz”.

Brenda shtëpisë gjigande së Demi Lovato në Los Anxhelos!

Dëshmitë e ndjeshmërisë rock and roll të Lovato përshkojnë shtëpinë. Në dhomën kryesore të gjumit, karriget elegant Beluga nga Atra (ku kitara e saj mund të gjendet duke pushuar) janë vendosur pranë një gatopardi prej bronzi argjendi. Një “dhomë glam” bëhet një hapësirë ​​optimale për t’u përgatitur, e pajisur me një tas shampoje për sallonin e flokëve dhe e zbukuruar me një tabelë neoni që lexon “Ju nuk jeni kurrë plotësisht të veshur pa buzëqeshje”. Shtëpia e pishinës madje u shndërrua në një studio regjistrimi dhe pikërisht aty ajo konceptoi albumin e saj të fundit ” Holy Fvck “.

Shtëpia e madhe me gjashtë dhoma gjumi përfshin gjithashtu shumë hapësira qetësuese me një oborr të shtëpisë që ka një kuzhinë të jashtme, vaskë të nxehtë, gropë zjarri, oborr spanjol të izoluar dhe zonë me rrjetë për të dashuruarit e saj Yorkipoos, Batman dhe Hirushja, për të bredhur përreth. I lumtur me sa komod doli, Lovato tha: “Nuk kam arsye të largohem, kjo është pikërisht gjithçka që kam dashur në një shtëpi.”

/CNN

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar9 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar9 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix17 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar17 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix18 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar18 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix18 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix18 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix18 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook