Lidhu me ne

Mix

Depilimi apo rruajtja nuk janë zgjidhje, receta që do t’ju shpëtojë njëherë e mirë nga qimet në fytyrë

Qimet në buzën e sipërme apo mjekër janë një makth i vërtetë. Depilimi apo rruajtja nuk janë zgjidhjet me të mira për këtë problem, pasi rezultatet janë gjithmonë afatshkurtra dhe sjellin përkeqësim të situatës më vonë.

Në këtë mënyrë natyrale, do të merrni efekte të shkelqyera dhe mbi të gjitha pa dhimbje.

Më poshtë mund të lexoni disa mënyra shumë efektive për të eleminuar përgjithmonë qimet nga fytyra juaj:

Shafran i Indisë:

Shafrani i Indisë prandalon rritjen e qimeve të fytyrës dhe ka veti të fuqishme antiseptike. Si fillim, përzieni ujin dhe shafranin derisa të krijohet një pastë. Më pas, masën e përftuar aplikojeni në zonat ku dëshironi të hiqni qimet dhe lëreni derisa të thahet. Me ndihmën e një peshqiri të lagur me ujë të vakët, hiqeni pastën bashkë me qimet.

Patatja dhe thjerrëzat:

Nëse doni të hiqni qimet e fytyrës, kjo është një metodë shumë e fuqishme. Në një enë me ujë, hidhni një filxhan thjerrëza të verdha dhe në mëngjes i shtypni ato derisa të krijohet një pastë. Më pas pastroni tri patate dhe pasi t’i keni grirë, duhet të merrni lëngun e tyre.

Pastën e thjerrëzës përzieni bashkë me lëngun e patates, me 4 lugë gjelle lëng limoni dhe 1 lugë gjelle mjaltë. Përzieni mirë të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në zonat që dëshironi të hiqni qimet për 20 minuta. Pasi maska të jetë tharë, hiqeni atë me gishta.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar10 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar10 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix18 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar18 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix18 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar18 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix18 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix18 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix19 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook