Lidhu me ne

Radar

Donald Trump: Po luftoj kundër persekutimit politik nga radikalët e majtë të sëmurë e të çmendur


Ish-presidenti Donald Trump u tha mbështetësve të tij gjatë një mitingu se ai do vazhdojë luftën e tij kundër persekutimit të motivuar politikisht ndaj tij.

“Demokratët radikalë të majtë kanë luftuar dhëmbë për dhëmbë për të më ndaluar mua, sepse ata e dinë që unë kurrë nuk do të jem besnik ndaj tyre, sepse do jem besnik vetëm ndaj jush dhe vendit tonë.” – tha Trump gjatë një mitingu ‘Save America’ në Youngstown. Ohio.

Ish-presidenti ishte në tubim për të mbështetur kandidatët republikanë në garat lokale, duke përfshirë J.D. Vance i cili po përballet me kandidatin demokrat Tim Ryan për zgjedhjet e senatit të shtetit.

“Për gjashtë vite rresht, ndaj meje është shpifur, jam ngacmuar, hetuar, perskekutuar si asnjë president tjetër, dhe ndoshta si askush në historinë amerikane.” – vazhdoi Trump.

“Megjithatë, gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe gjithçka për të cilën kemi luftuar është që thjesht, ta bëjmë Amerikën përsëri të madhe.”

‘Make America Great Again’, ose MAGA, është slogani i Trump në fushatën e tij të suksesshme presidenciale 2016. Muajin e kaluar, Presidenti Joe Biden akuzoi ‘Republikanët MAGA’ si ekstremistë gjatë një fjalimi në Philadelphia.

“Pavarësisht se çfarë do hedhë ndaj meje establishmenti ynë i sëmurë dhe i çmendur politik, pavarësisht se çfarë më bëjnë mua, unë do duroj mundimin dhe shtypjen e tyre dhe do e bëj me shumë dëshirë.” – tha Trump.

“Ata nuk do të më bëjnë kurrë të ndaloj së luftuari për ju, popullin amerikan, dhe unë kurrë nuk do heq dorë sepse fati i vendit tonë është në rrezik.” – vijoi Trump.

Sa i përket zgjedhjeve të ardhshme afatmesme, Trump parashikoi se republikanët do të marrin përsëri Kongresin e Senatin.

“Dhe në vitin 2024, më e rëndësishmja, ne do të marrim përsëri Shtëpinë tonë të Bardhë madhështore.” – tha ai.

MË TEPËR

Radar10 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar10 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar10 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix18 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar18 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix18 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar19 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix19 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix19 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix19 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook