Lidhu me ne

Mix

Meghan Markle flet për herë të parë për vdekjen e mbretëreshës

Meghan Markle dhe Princi Harry ishin në Mbretërinë e Bashkuar duke u përgatitur për Çmimet WellChild kur Mbretëresha Elizabeth vdiq më 8 shtator. Dukesha u kthye në Shtetet e Bashkuara për të qenë me familjen e saj dhe në një intervistë të re për Variety, ajo tregoi se si familja po përballet me humbjen e monarkes.

“Në momentet e mëdha të jetës ka perspektivë. Këto momente ju bëjnë të pyesni veten se në çfarë doni të përqendroni energjinë tuaj. Tani për tani, ne ndihemi të emocionuar për të gjitha gjërat që krijojmë. Ne gjithashtu fokusohemi në faktin se shumica e punës që bëjmë është filantropike”, tha Megan.

Më tej, Meghan Markle ndau gjithashtu krenarinë e saj që ishte në gjendje të “mbështeste” Harry -n gjatë kësaj kohe të vështirë për të.

Në fakt, në një shërbim në Westminster Hall, çifti u pa të kapur për dore dhe Harry duke u përkulur teksa i jepte lamtumirën gjyshes. Ajo gjithashtu zbuloi se Harry kishte thënë: “Ajo tani është ribashkuar me bashkëshortin e saj”.

Burri i mbretëreshës, Princi Philip, vdiq në vitin 2021 dhe mbretëresha Elizabeth u ribashkua me të kur u varrosën së bashku në memorialin e Mbretit George VI. “Sigurisht, përsa i përket lidershipit femëror, ajo është shembulli më i ndritshëm. Ndihem thellësisht mirënjohëse që kam mundur të kaloj kohë me të dhe ta njoh ”, tha Meghan Markle.

MË TEPËR

Radar8 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix8 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix8 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix8 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook