Lidhu me ne

Aktualitet

Veliaj duhet të ishte në burg, jo të kandidonte për Tiranën

A do mbani përgjegjësi nëse humbisni? Berisha: Basha kishte

Berisha: Veliaj duhet të ishte në burg, jo të kandidonte për Tiranën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se marrëveshja e nënshkruar me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta për zgjedhjet vendore të 14 majit, është një moment historik në politikën e vendit.

Gjatë konfrencës së përbashkët me Metën, Berisha u shpreh se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj duhet të ishte në burg dhe jo të kandidonte për një mandat tjetër.

Sipas tij, Veliaj ka mashtruar qytetarët e Tiranës dhe ka bërë vjedhje monstruoze.

“Përshëndes të gjithë qytetarët që ndjekin këtë moment historik në zhvillimin politik të Shqipërisë, këtë moment që shënon marrëveshjen për betejën e qytetarëve të Tiranës, për qytetarin e parë që ata meritojnë, që pasqyron vlerat, shpirtin, virtytet dhe moralin e tyre. Për t’i dhënë Tiranës dhe qyteteve në të gjithë vendin, parlamentet e vërteta të qytetarëve, përfaqësuesit dinjitozë të qytetarëve, për t’i dhënë Tiranës, një parlament të fuqishëm.

Për të arkivuar në plehrat e Sharrës figurën më obskure që ka drejtuar Bashkinë e Tiranës, që nga shpallja e Tiranës kryeqytet deri më sot, Erion Veliajn. I takon të jetë në qeli dhe jo në garë elektorale. Me vjedhjet e tij monstruoze dhe mashtrimet që u ka bërë qytetarëve të Tiranës, me katet pa leje. Erion Veliaj ka me dhjetra motive që të shkojë aty ku e ka vendin. Jam i bindur se qytetarët e Tiranës do të flasin për të gjitha këto”, theksoi Berisha.

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix9 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix9 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix9 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook