Lidhu me ne

Aktualitet

Ilir Alimehmeti: Tre prioritetet e mia për Bashkinë e Tiranës

Ilir Alimehmeti: Tre prioritetet e mia për Bashkinë e TiranësIlir Alimehmeti

Kandidati në garën e primareve të PD-së për bashkinë e Tiranës, Ilir Alimehmeti, i pyetur nga drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit” Ylli Rakipi, se cilat ishin tre prioritetet e fushatës për bashkinë e Tiranës deklaroi tre më kryesoret.  

“Prioritet 1: Zhdukje aferash, humbjesh, vjedhjesh të çdo lloj tipi.

Prioritet 2: Rishikim i planit urbanistik, jo hedhje poshtë, por rishikim me syrin si duhet, edhe me ekspertë edhe me dëgjesa.

Prioritet 3: Një plan i qëndrueshëm ekonomik edhe pa risk. Ne na është thënë se Tirana ka të ardhurat që janë në risk se i ka nga ndërtimi që është afatshkurtër dhe mbi 60 për qind të të ardhurave vijnë nga ndërtimi dhe nuk ka një plan të qëndrueshëm afatgjatë”-tha Alimehmeti.

MË TEPËR

Radar8 minuta më herët

Çështja McGonigal/ Berisha: Mediat lëpirëse të Ramës mashtrojnë shqiptarët

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar lidhur me lidhur me pasqyrimin që kanë pasur media të ndryshme në vend për skandalin...

Mix14 minuta më herët

9 ëndrrat më të zakonshme/ Psikologu shpjegon kuptimin e tyre

Për të përditshmen britanike The Independent, psikologu Ian Wallace (i cili ka interpretuar më shumë se 150 mijë ëndrra në...

Kryesore17 minuta më herët

Pse SPAK duhet të merret me aferën McGonigal?

Nga ELVI FUNDO Sipas mediave në SHBA, ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar akuzat. Ai ka bashkëpunuar...

Mix23 minuta më herët

Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

Russell Brand këmbëngul se është i pafajshëm pavarësisht ankesave që janë bërë kundër tij. Aktori është akuzuar nga pesë gra...

Mix28 minuta më herët

A ju shëndosh rrushi? Njihuni me përfitimet shëndetësore prej tij

Rrushi është një nga frutat më të ëmbla të stinës së vjeshtës, i shijshëm dhe i pasur me veti ushqyese....

Mix29 minuta më herët

Mikrobet në furçën e dhëmbëve, rreziqet që sjellin në shëndet

Shëndeti oral është një aspekt i rëndësishëm i shëndetit të njeriut. Për të ruajtur dhe mbrojtur dhëmbët, është e rëndësishme...

Mix42 minuta më herët

Historia e suksesit të Anna Wintour që shkollën e braktisi kur ishte 16 vjeç

Nga një fëmijëri e privilegjuar në kopshtet Phillimore, sot një nga zonat më të shtrenjta të Londrës. Nga marrëdhënia e...

Radar11 orë më herët

Çfarë tha Bledi Mane që e acaroi kaq shumë Tik Lapajn ?!

Adriatik Lapaj e kërcënon/ Bledi Mane i përgjigjet: Ta grisa cipën e hipokrizisë Adriatik Lapaj ka kërcënuar se do të...

Radar11 orë më herët

Zëri i Amerikës: McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë, kontaktet me Ramën dhe Duçkën

Mcgonigal dhe Rama Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte fshehur faktin që kishte marrë 225,000...

Radar11 orë më herët

“Charles McGonigal pranon fajësinë”, Departamenti i Drejtësisë në SHBA: Fshehu faktet për marrjen e 225 mijë dollarëve

Charles McGonigal Departamenti i Drejtësisë në SHBA, Distrikti i Columbia ka njoftuar se ish-agjenti i FBI, Charles McGonigal ka pranuar...

Facebook