Lidhu me ne

Sport

Video/ Tifozët votojnë, ky është goli më i bukur në Kupën e Katarit

Video/ Tifozët votojnë, ky është goli më i bukur në Kupën e Katarit

Sulmuesi i Tottenham shënoi golin e parë në ndeshjen ndaj Serbisë, në fazën e grupeve, e cila u fitua nga amerikano-jugorët me rezultatin 2-0.

Pas mbylljes së Kupës së Botës, FIFA ka hapur një votim në rrjetet e saj sociale, për të votuar për golin më të bukur.

Tifozët kanë votuar në faqet e “qeverisë” botërore të futbollit, dhe kanë rënë dakord të zgjedhin golin e Richarlison, i realizuar me roveshiatë (teknikë në gjuhën e sportit).

Sulmuesi i Tottenham shënoi golin e parë në ndeshjen ndaj Serbisë, në fazën e grupeve, e cila u fitua nga amerikano-jugorët me rezultatin 2-0.

“Votuar nga ju dhe vetëm ju: @richarlison97! Goditja e biçikletës (roveshata) është zgjedhur goli juaj (më i bukuri) ‘Hyundai’ i turneut!”, shkruan FIFA në Twitter.

https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1606258319940759552?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1606258319940759552%7Ctwgr%5Ed185d2ce8934c421e1afe048b2d72289904bf1bd%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fliberale.al%2Fvideo-tifozet-votojne-ky-eshte-goli-me-i-bukur-ne-kupen-e-katarit%2F

MË TEPËR

Sport1 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix1 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport1 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Mix1 orë më herët

OnePlus 11 pa sekrete: dizajni zbulohet në video teaser, lancimi është i afërt!

OnePlus 11 i ri u lançua në Kinë në fillim të janarit, por publikimi i tij ndërkombëtar nuk pritet para...

Mix2 orë më herët

Samsung Galaxy S23 do të jetë ultra rezistent: do të ketë Gorilla Glass Victus 2 të ri

Faqet tona vazhdojnë të jenë të mbushura me lajme dhe thashetheme për Galaxy S23 të ri që Samsung po përgatit...

Mix2 orë më herët

Shkrimtarja e “Harry Potter” mblodhi fshehurazi para për të shpëtuar 100 gra afgane nga talebanët

Shkrimtarja e “Harry Potter” mblodhi fshehurazi para për të shpëtuar 100 gra afgane nga talebanët J.K. Rowling, shkrimtarja e “Harry...

Radar2 orë më herët

“I kapa në loto”/ Flet e dashura e McGonigal: Solli një çantë plot me para

Dëshmia e të dashurës jashtëmartesore të ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal, hedh dritë mbi jetën e tij të dyfishtë si...

Mix2 orë më herët

Foto/ Qytete idilike me ujëra termale që shërojnë trupin dhe shpirtin, 10 destinacionet spa më të njohura në Evropë

Nëse një udhëtim është për shumicën prej nesh një mënyrë e shkëlqyer për të shpëtuar nga përditshmëria shpesh e lodhshme,...

Mix2 orë më herët

Tetë mite të rreme mbi gjumin

Foto ilustruese Ekzistojnë një sërë mitesh mbi gjumin, të cilat shpeshherë interpretohen si fakte. Ja cilat janë 8 nga mitet...

Mix2 orë më herët

Kush ishte Georgina Rodríguez para se të takohej me Ronaldon

Kamariere dhe shitëse, kush ishte Georgina para se të takohej me Ronaldon Georgina Rodriguez është e lumtur në një lidhje me...

Facebook