Lidhu me ne

Mix

“Perfect Strangers” filmi i suksesshëm italian që është risjellë në të paktën 20 vende

“Perfect Strangers” filmi i suksesshëm italian që

Një mbrëmje, shtatë miq të vjetër, tre çifte dhe një i divorcuar, takohen për një darkë. Ata vendosin të luajnë një lojë: çdo person do të vendosë telefonin e tij në tavolinë dhe kur marrin një telefonatë, mesazh ose email, ata duhet të përgjigjen, ose ta lexojnë mesazhin me zë të lartë.

Të gjithë janë dakord, sepse nuk kanë asgjë për të fshehur. Ose kështu pretendojnë.

Por në fund të mbrëmjes kjo lojë shkakton kaos, zbulon lidhje të fshehta, një shtatzëni aksidentale dhe homoseksualitin.

“Perfect Strangers” filmi i suksesshëm italian që

Filmi italian i vitit 2016 me regji të Paolo Genovese i cili fitoi më shumë se 30 milionë dollarë në mbarë botën ishte aq i suksesshëm sa që atëherë është ribërë në më shumë se 20 vende, që është ndoshta shifra më e lartë e çdo filmi të realizuar në vitet e fundit. Skenari i tij fitoi një çmim në Festivalin e Filmit Tribeca.

Një version islandez do të publikohet këtë fundjavë dhe një përsëritje daneze pritet të realizohet në vitin 2023.?

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar3 ditë më herët

Rama gjen zgjidhjen për ata që i hanë “dardha” pas shpine: Prokurimet Publike do jepen nga Inteligjenca Artificiale

Kryeministri Edi Rama zbuloi se mazhoranca po përgatit disa ndryshime në ligjin për prokurimet publike, duke përfshirë aty agjenci ndërkombëtare,...

Kryesore3 ditë më herët

Ata mikrofonë duheshin hequr!

Qarkullon së fundmi një video ku shfaqet kreu i Rithemelimit, Sali Berisha, që duket se ndërhyn gjatë një prononcimi për...

Mix3 ditë më herët

Revista Time shpall Taylor Swift si njeriu i vitit

Revista Time e ka shpallur këngëtaren si personin e vitit, një javë pasi platforma Spotify ka njoftuar se muzika e...

Mix3 ditë më herët

Angelina Jolie flet për ankthin pas divorcit me Brad Pitt

Angelina Jolie ka folur për herë të parë për problemet psikologjike të shkaktuara nga divorci i me Brad Pitt. Jolie...

Kioske6 ditë më herët

Askush nga ne nuk mund ta largojë nga pushteti një hajdut si ai, përveç SHBA-ve

Nga Erl Kodra: Shtetet e Bashkuara duhet të largojnë Edi Ramën Askush nga ne nuk mund ta largojë nga pushteti...

Temporal6 ditë më herët

Nga Edison Ypi: Peshkatari i Perlave

Edison Ypi Fundi i oqeaneve të bibliotekave dhe arkivave është plot me perla. Perlat presin peshkatarët të mbajnë frymën, të...

Radar6 ditë më herët

Mziu ‘braktis’ Berishën: PD-së i duhet një figurë e re

Deputeti i Partisë Demokratike Xhelal Mziu është shprehur se Sali Berisha nuk vjen dot i vetëm në pushtet. Në një...

Mix6 ditë më herët

Billie Eilish flet për orientimin e saj seksual

Billie Eilish ka reaguar ndaj  një intervise të fundit që ajo bëri e cila u perceptua nga fansat si zbulimi...

Kryesore7 ditë më herët

Revolucioni i Berishës, përrallë po aq idiote sa Rilindja e Edi Ramës

Në Kuvendin e sotshëm të Partisë Demokratike – Rithemelimi – Sali Berisha ka cituar një studiues amerikan të revolucioneve, sipas...

Radar7 ditë më herët

Argita Malltezi pjesë e politikës? Çfarë thotë Berisha pas fjalimit të vajzës së tij në Kuvendin Kombëtar?

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi ka mbajtur fjalimin e saj të parë në Kuvendin Kombëtar të Rithemelimit. Ish-kryeministri...

Facebook