Lidhu me ne

Kryesore

Berisha rikthehet aktiv, flet për objektivat e opozitës: Krahu tjetër është në kaos

Berisha rikthehet aktiv, flet për objektivat e opozitës: Krahu

Kryedemokrati Sali Berisha është rikthyer në selinë blu dhe media, pas një shkëputje disa ditore për arsye shëndetësore. Përmes një videojë të shpërndarë në rrjetet sociale, ai tha se “ky vit do të jetë një vit i madh shprese, një vit në të cilin ne do realizojmë projektet tona në interesin tonë dhe të vendit”.

Berisha u ndal edhe te kampi socialist, situatën e të cilit e vlerësoi kauotike. Më tej komentoi edhe vjedhjen e banesës së ish-drejtoreshës së koncesioneve, Alda Klosi.

“Krahu tjetër është një kaos, është sot më i deskrituar se kurrë. Rasti i Rozeta Dobi-t, Alda Klosit është heqja e kapakut të një pusete, në të cilët vërshuan në të katërta anët gjirizet e llumit qeveritar. Në këtë kontekst ajo që bën më përshtypje është se si ka mundësi një njeri që vjen me një apartamet të 40 m2 në Tiranë, lumturohet me 7 të tjera të tilla, pa llogaritur makinat, bizhutë etj, etj.

Por po kaq përshtypje të bën fakti se Edi Rama bëri gjithçka fillimisht të fshihte identitetin e Alda Klosit, pasi këtë kishte bërë në raste të tjera me sukses me ministrat e tij kur ishin vjedhur banesat si Gjiknuri apo flitet për Beqja e Spiropali e të tjerë”, tha Berisha.

Ky i fundit bëri me dije se opozita do të fokusohet te përzgjedhja e emrave për këshillat bashkiakë.

“Sidoqoftë ne sot jemi në një përpjekje të re, në fushatën për zgjedhjen e Këshilltarëve për Komunat dhe Bashkitë. Le të bëjmë gjithçka për të zgjedhur më të mirët në parlamentet lokale dhe nuk ka diskutim se më të mirët gjenden midis jush të dashur të rinj e të reja që ndiqni TikTok-un”, shtoi ai.

@prof.dr.saliberisha

Një përshëndetje për të gjithë ju miq, në këtë fillim viti!

♬ original sound – Sali Berisha

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Sa ndikon mungesa e gjumit në shëndetin e syve – Efektet në shikim

Gjumi është thelbësor për rimëkëmbien e trurit, shërimin e trupit dhe shëndetin e syve. Mungesa e tij ka ndikim të...

Mix11 orë më herët

Tobey Maguire dëshiron (dhe është gati) për një tjetër film nga Marvel në rolin e “Spider-Man”

Spider-Man-i i parë në Hollywood nga epoka moderne u luajt nga Tobey Maguire në fillim të viteve 2000. Një ekskluzivitet...

Mix11 orë më herët

Një nga fustanet më të famshëm të Princeshës Diana shitet për 480 mijë dollarë

Mund të mos jetë aq i famshëm sa fustani “i hakmarrjes”, por ky fystan ngjyrë vjollcë konsiderohet po ashtu një...

Mix11 orë më herët

Harry Styles i grisen pantallonat në skenë para ‘fiksimit’ të fëmijërisë

Jennifer Aniston mori pjesë në një koncert të Harry Styles të enjten – dhe dëshmoi një incident. Siç ndodh zakonisht...

Mix11 orë më herët

Meghan Markle merr goditjen e fortë nga familja, motra e saj e quan gënjeshtare: Jemi të lënduar nga fjalët e saj

Gjysmëmotra e Meghan Markle, Samantha Markle, ka nisur sërish sulmin e saj ndaj Princit Harry dhe Meghan. Vetëm disa javë...

Mix12 orë më herët

Qytetet më të ftohta në planet, ku temperatura shkojnë deri në -51°C

Temperaturat nën zero dhe vëllime të mëdha akulli në Rusi, Kinë, Alaskë, Mongoli dhe Kazakistan. Një udhëtim në një nga...

Mix12 orë më herët

Sa kohë t’i ruani vezët e ziera në frigorifer?

Nutricionistët shpesh i referohen vezëve si ushqimi më i përsosur në planet, sepse ato përmbajnë nëntë aminoacidet thelbësore. Kjo është...

Mix12 orë më herët

Diabeti tek të rinjtë, shkaqet dhe simptomat e hershme

Një studim i botuar në revistën BMJ zbuloi se çdo vit, gjithnjë e më shumë të rinj diagnostikohen me diabet...

Mix12 orë më herët

Taylor Swift publikon videoklipin e këngës “Lavender Haze”

Taylor Swift ka publikuar së fundmi  videoklipin për këngën “Lavender Haze”. Videoja përshtatet  me kuptimin e këngës, për të cilën Swift...

Temporal12 orë më herët

10 lëvizjet e Luizit në BBVA që e bëjnë atë *gjeni* në lojë

Pse Luizi trondit ekuilibrat në shtëpinë e “Big Brother VIP Albania”? Pse është më i preferuari nga publiku, (të paktën deri...

Facebook